Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongreye Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Yücel Namal, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede, Öğr. Gör. Özlem Özdemir ve Arş. Gör. Can Şahin müzik dinletisi sundu. Müzik dinletisinin ardından Özdemir ve Şahin’e teşekkür belgesi takdim edildi.

Programın açılışında konuşan Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Yücel Namal, günümüz şartlarının sosyal bilimlerde yenilikçi veya sorun çözme odaklı alternatif yaklaşımların disiplinlerarası boyutta tartışılmasını gerekli kıldığını belirtti. Namal, Cumhuriyetin 100. Yılında Atatürk’ün “muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma” hedefi doğrultusunda gerçekleştirdikleri kongrenin düzenlenmesindeki desteğinden dolayı ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’e teşekkürlerini sundu.

Açılış programında konuşan Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nilüfer Negiz, Cumhuriyetin 100. yılında gerçekleştirilen sosyal bilimler kongresinin önemine değinerek, kamusal alanda kadınının görünürlüğüne yönelik bir sunum yaptı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal ise kongrenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu ve kongrenin verimli geçmesi temennisinde bulundu.

4 gün boyunca sürecek olan kongrede 2 davetli konuşma, 140’ın üzerinde Türkçe ve İngilizce sözlü sunum gerçekleştirilecek.

Editör: Batuhan Darakci