Zonguldak Kuyumcular Derneği Başkanı Çetin Çelik, gram altının yıl sonu 4 bin TL olmasını beklediklerini açıkladı.

Zonguldak Kuyumcular Derneği Başkanı Çetin Çelik, altının durumu hakkında bilgiler verdi.

Zonguldak Kuyumcular Derneği Başkanı Çetin Çelik, “2024 yılı sonunda gram altına 4000 TL olarak hedefliyoruz.  Çok ciddi anlamda doların 55 TL bandında gram altının da 4000 TL bandında hedefliyoruz. 1 Ocak’tan bugüne kadar 29 Kasım’a kadar 1990 TL. Yüzde doksan kazandıran altın bankadan faizden gayrimenkulden arsadan koinlerden borsadan helalimizden çok daha fazla para kazandırdı”dedi.

‘Gram altını 4 bin TL olarak hedefliyoruz’

Zonguldak Kuyumcular Derneği Başkanı Çetin Çelik,”2024 yılı sonunda gram altına 4000 TL olarak hedefliyoruz.  Çok ciddi anlamda doların 55 TL bandında gram altının da 4000 TL bandında hedefliyoruz. 1 Ocak’tan bugüne kadar 29 Kasım’a kadar 1990 TL. Yüzde doksan kazandıran altın bankadan faizden gayrimenkulden arsadan koinlerden borsadan helalimizden çok daha fazla para kazandırdı. Külçe altın alanlar gelip bozdurup anında paralarını alabiliyorlar. Bankalardaki alıp satıp aksine tüm kuyumcularda alım satım makası çok daha düşüktür”dedi.

‘Altın borcu olanlar borcunu kapatması gerek’

Altın borcu olanların borcunu kapatması gerektiğini ifade eden Başkan Çelik, “
Bizde ki alım satım farkı gramda 50 TL. Bankalarda 100-150 TL arasında. Çok ciddi anlamda farklar var. O bakımda kuyumcular cüzi miktarda karlar var. Altını herkes 4 bin TL olduğunu bilmesi gerekir. Altın borcu olanların biran önce altın borcunu kapatmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü çok ciddi anlamda yukarı gidecek. Kapanması zor borçlar olacak. Lütfen kapatın benden tavsiye. Çünkü kapanmayacak rakamlara gelecek”şeklinde konuştu.

Editör: Batuhan Darakci