Zonguldak Belediye Başkanı ve Cumhur ittifakının Belediye Başkanı Adayı Ömer Selim Alan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin Zonguldak ziyaretinin ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Özhaseki’nin tüm projeleri desteklediğini ifade eden Alan, Emlak Konut tarafından inşaa edilecek İş Merkezi ile de önemli noktalara değindi. Başkan Alan konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki beyefendi dün akşam teravih namazından sonra Zonguldak'ımıza geldi. 
Soğuksu’da Teraki Mahallesi'nde yaptığımız coşkulu mitinge katıldı. Ondan sonra da bugün biliyorsunuz hem sektör temsilcilerimizle bir toplantı gerçekleştirdi. Hem de akabinde devam etmekte olan lauvar alanı projemiz ki TOKİ tarafından yapılıyor malumunuz. 
İnşallah yılbaşına kalmadan da halkımızın kullanımında olacak, bitecek. Onu ziyaret etti, bilgi aldı” 

İŞ MERKEZİ İNŞAATI İKİ AY SONRA BAŞLAYACAK

Daha önce de bizlerin söylediği özellikle Köprü altı esnafımızın ve şehrimizin sabırsızlıkla beklediği emlak konut tarafından gerçekleştirilecek iş merkezi ki ismini de inşallah gene vatandaşlarımıza soracağız, danışacağız. Onların koyduğu isimle beraber inşallah iş merkezimizin ihalesi de iki ayda yapılacağını Sayın Bakanımız müjdeledi. 
Bizlere destek oldu, şeref verdi. Tabii bizim belediye olarak en çok desteğimiz, destek istediğimiz bakanlığımız ve bağlı olduğumuz bakanlığımız, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişimi Bakanımız Mehmet Bey'i de ezelden beri zaten tanıyoruz. Bizlere her zaman bir abi olarak destek olmuştur. Dün de geldi, bugün de dün de sağ olsun desteklerini esirgemedi. Projenin arkasındayım dedi. O da bizim için yetti inşallah. Bütün projelerimizi başta Cumhurbaşkanımızın sonra da bakanlarımız olarak destekliyorlar” dedi.