Kılıçdaroğlu’nun mektubu, Kılıçdaroğlu gönüllülerince Gazipaşa Caddesi’nde  annelere dağıtıldı. Kılıçdaroğlu, mektubunda annelere şunları söyledi: 
“Anneliği tüm dinler kutsal sayar; bu kutsallığın kaynağında bağışlayıcı, esirgeyici ve koruyucu vasıflarınız bulunuyor. Bir evlat için annesinin sahip olduğu bu vasıfların yarattığı güven ortamı eşsizdir. Sizler, hangi yaştan olursak olalım hepimizin gerçek sığınağısınız; sormadan, yargılamadan ve kızmadan bize kollarını açansınız. Annelerimizin güven veren kolları, ülkemizin temel problemlerinin çözümünde de bize yol gösteriyor. Çünkü bir annenin istediğinde, tüm zorlukların üstesinden nasıl geleceğini herkes biliyor. Milyonlarca genç işsizimiz var; bu çağda yatağa aç giren, okula aç giden çocuklar var; yüzbinler gelecek umutlarını başka ülkelerde arıyor, bir işi olanın dahi geçinmesi gün geçtikçe zorlaşıyor. Ancak annelerimiz, sadece kendi çocukları için değil, ülkemizin tüm çocukları için harekete geçmeye hazırlanıyor. 
Annelerimizin çabası ve duası, "Herkes gülsün, her evde huzur olsun" diyedir. İnanıyorum ki, bu çabalar ve dualarla birlikte başaracağız. Yine baharlar gelecek, annelerimiz çocuklarına çiçekten taçlar yapacak; hasretler sona erecek. Evlerde herkesin yüzü gülecek; tek bir çocuk dahi yatağa aç girmeyecek ve tek bir genç dahi, işsizlik nedir bilmeyecek; özetle yaşama sevincimizi geri alacağız! Bu duygularla, sizden ülkemizin güzel geleceği adına destek bekliyor; değerli şahsınıza ve ailenize saygılarımı sunuyorum.”

Editör: Batuhan Darakci