Yeniden Refah Partisi Ereğli Belediye Başkan Adayı Emre Karaarslan, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’ni (ZGC) ziyaret etti. Ziyarette Belediye Başkan adayı Karaarslan’ı Başkan Akbıyık ve kentte görev yapan basın mensupları karşıladı. Açılış konuşmasını yapan ZGC Başkanı Derya Akbıyık; “Yerel seçimlere start verildi, adaylar ve aday adayları ortaya çıkmaya başladı. Ereğli’ye belediye başkan adayı olan Emre Karaarslan aramızda. Sizlere başarılar diliyorum, cemiyetimize hoş geldiniz diyorum.” ifadelerini kullandı.

“YAPILMALI DEĞİL; YAPILACAK DİYORUZ”

Ereğli Belediye Başkan adayı Emre Karaarslan da, hayatından be projelerinin bir kısmından bahsetti. Ereğli’yi yatırım merkezi haline getireceğini ifade eden Karaarslan, vatandaşın kendisine karşı tutumu hakkında da konuştu. 

Öte yandan Karaarslan Ereğli’nin il olması konusunda da görüşünü aktardı. Karaarslan; “Rant peşinde koşmamalıyız. Göç alan bir ilçe olabilir, göç veren bir ilçe olamaz. Göç veren bir ilçe nasıl il olabilir?” ifadelerini kullandı. 

Ereğli’nin genç bir isim görmek istediğini belirten Karaarslan; “Zonguldak Ereğli yılında 1996 yılında doğdum. Evliyim, esnafım, temizlik firması sahibiyim. Çeşitli yerlerde çalışıyor ve faaliyet gösteriyorum. Yeniden Refah Partisi’nde üyeydim, Belediye Başkan adaylığı teklifi geldi, düşündüm ve kabul ettim. Ereğli’ye yatırım yapılacak projeler üzerinde çalışıyoruz. Erdemir ile ilişkilerimizi sıcak tutmak istiyor, Ereğli’yi ticaret merkezi haline getirmek istiyoruz. Her evin bir babası varsa Ereğli’nin de ona bakacak bir babası olması lazım. İdeallerimiz var, hayallerimiz var. Ereğli’nin İl olması için sloganlar var. Ereğli’nin İl olması için eksiklerimizin giderilmesi gerekiyor. Yatırımcılarımızın tamamını Ereğli’ye getirerek vatandaşımızın karşısına çıkacağız. Allah nasip ederse bunu başaracağımızı düşünüyoruz. Dışarıdan gelen yatırımcılara işçi alımlarında sadece Ereğli’nin yerlisi ya da Ereğli’de 5-10 yıldır ikamet etme maddesi koyacağız. Yapılmalı değil, yapılacak ilkesiyle çalışıyoruz. Planlamalarımızı yapıyoruz. Gittiklerimiz yerde 1500 kişilik mahallede biz 450 kişi ile karşılaşıyoruz. Vatandaş da genç isim görmek istiyor. Tanınmış bir ailenin çocuğuyum. Herkes nasıl iş yaptığımızı görüyor, biliyor. O yüzden de olacaksa Emre kardeşimiz olsun diyorlar. Erbakan hocamızın de yaptığı gibi mahalle kültürünü öne çıkarmak istiyoruz.” dedi. 

“YAPTIĞI HİZMETLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ” 

Öte yandan Karaarslan, mevcut Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın çalışmaları hakkında da kendisine yöneltilen soruya; “Eleştirmek yanlış olur. Mevcut başkan Posbıyık sonsuz hizmetler yapmıştır. Efsane Başkan olarak bilinir. Yaptığı tüm hizmetler için teşekkür ederiz.” diye yanıt verdi. 

“CEBİMİZE DEĞİL KASAMIZA KOYACAĞIZ”

Esnaf olduğu için Belediye Başkan adaylığı netleştikten sonra eleştirilere tabi tutulan Karaarslan; “Cebimize koymayacağız. Kasamıza koyacağız. Bir kuruşun hesabını veriyoruz. Bunu vatandaşımız biliyor.” dedi. 

“EREĞLİ BİZİ EVLADI BİLSİN”

Karaarslan, kendisine neden oy verilmesi gerektiği konusunda sorulan soruya; “Ereğli halkı bizi evladı bilsin. Yatırım projelerinin gelmesi, köylerin mahalleye dönmesi için, buralara iş sahaları kurabilmemiz için bizlere oy versinler. Şeffaf yönetim anlayışıyla yönettiğimiz işimizde nasıl hassas davranıyorsak, Ereğli’de de hassas olacağımız için bizlere oy versin. Bunların hepsinin altının dolu olduğunu çoğu vatandaşımız bilmiyor ama bilsinler ve bunun için bana oy versinler.” diye yanıt verdi. 

Haber: Duygu ELMA ÖZFİDAN

Editör: Batuhan Darakci