Uzun Zonguldak Belediyesi’nin kurumsal sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşıma tepki olarak şu ifadeleri kullandı:
“Zonguldak Belediyesi'nin sosyal medya hesaplarından paylaştığı daha sonra kaldırdığı, belediye başkanının ise kendi hesaplarında halen yayınlamakta olduğu CHP=HDP temalı paylaşımını ve seçim çalışması adı altında gittiği her yerde "Bunlar Öcalan'ı serbest bırakacak"diye yalan propaganda yapan  Belediye Başkanı Ömer selim Alan'ı şiddetle kınıyorum.

Bu aşağılık propagandayı uzun zamandan beri yapılıyor! 21 yılın sonunda halka icraat yerine hala vaatler veren ,söyleyecek tek bir yeni sözü kalmayan bu zihniyet yalan ve iftiralarla oylarını korumaya çalışıyor. Sorarım size ; Bebek katilini yakalayıp içeri tıkan AKP midir?  Bunu hiçbir sağcı iktidar başaramadı 1983 yılından beri! Oysa alçak PKK terör örgütü sağ iktidarlar döneminde peydahlandı ve terör faaliyetlerine başladı! Ancak PKK terör örgütünü bitiren ve bebek katlini hapse koyan Ecevit Hükumetidir! Buna rağmen 2002 yılından itibaren AKP iktidarı izlediği yanlış politikalar neticesi terör örgütünü yeniden palazlandırmış ve bebek katiline akıl almaz ilgi göstermişlerdir.
Önce hücresi konforlu bir odaya çevrilmiş ardından küçük ekran tv si büyük ekranla değiştirilmiş bu da yetmemiş gibi spor salonu dahi yapılmıştır. Daha sonra canı sıkılıyor diye yanına bir başka terörist arkadaşı yerleştirildi ve üstüne daha ne kıyaklar yapıldı hatırlayın! Sonrasında Oslo mutabakatı AKP ile PKK arasında yapılmış Türkiye'yi bölüp parçalamak adına en büyük adım atılmıştır. Açılım süreçlerinde ordunun saygınlığı ve hareket kabiliyeti elinden alınmış, PKK' lılar törenle ülkeye getirilirken ayaklarına da çadır mahkemeleri serilmiştir! Şimdi bunlar alçakça, adice, şuursuzca kalkmış CHP bebek katilini hapisten çıkaracak propagandası yapıyorlar öyle mi? Zonguldak belediyesi hesabından yapılan paylaşımda da kumaşlarının kaliteleri ortaya çıkıyor zaten. Trollüğe başlayan Belediye Başkanı Selim Alan ; Sen ki Gaffar Okan'ın, Gonca Kuriş'in, yaşları 13-15 arası sırf futbol oynadılar diye işkenceler sonrası domuz bağıyla katledilen üç kız çocuğunun katilleri, yüzlerce masumun ve askerimizin katlinden sorumlu hizbullahçı bir parti ile kol kola girmiş ve kendi listelerinden vekil adayı yapmış bir partinin belediye başkanısın! Sen ki çözüm adı verilen süreçte bu halka izlettiğiniz rezil görüntülere "coşkulu kalabalık"diye alkış tutan saftasın ,bebek katili Öcalan'ı bu süreçte masumlaştıran ,barış elçisi gibi gösterenlere gıkını çıkaramayanlardansın... HDP’nin aday çıkarmamasını, desteğini kafanıza göre  Tavize bağlıyorlarsa eğer, HÜDA-PAR’a da o gözle bir bak bakalım !!.. HÜDA-PAR’ın anayasanın ilk dört maddesinin tartışılması, değiştirilebilmesine yönelik parti politikalarını, Kürtçenin ikinci resmi dil olmasıyla ilgili fikirlerine ne diyorsun?
HÜDA-PAR’ın Atatürk’e olan tavrını ne yapacaksın?
Hizbullah’ı terör örgütü görmeyen bir şahsın AKP’nin listesinden seçime girmesine ne diyorsun? Her zaman söyledik yine söylüyoruz Teröristlerle ve terör örgütleriyle kim kol kola girmişse hepsinin Allah belasını versin. Çirkin paylaşımlarınıza lanet olsun! İftira zihniyetiniz yerin dibine batsın! Sizleri Zonguldaklı hemşehrilerimizin vicdanına havale ediyoruz.”