Başvuru yapacak aday adayları ilk olarak;  Ziraat Bankası'na 5000 TL. Filistin'deki vatandaşlar için bağış yapacak. Aday adayları bağış makbuzu ile partilerinin kendi ilçe başkanlıklarına başvuru yapacak. 
Çaycuma İlçe Başkanlığı'na
bugün başvurusunu yapacak olan Adnan Tıska: “Biz de bugün  başvurumuzu nasip olursa yapacağız. Yaklaşık 5 yıldır Çaycuma'da hizmet ediyoruz. Elimizden geldiği kadar köy yol, su gibi işlerde son yüzde 60, yüzde 70 seviyelerde  işlerimizi tamamladık.  Başvurumuzu yaptıktan sonra  sayın vekillerimiz, ilçe başkanımız da takdir ederse bir dönem daha böyle Yapmayı düşünüyoruz. Eksik kaldığımız işleri de inşallah önümüzdeki yıllar içinde de tamamlamayı hedefliyoruz. 
Tabii hiçbir şeyin garantisi yok. Biz yaklaşık 5 yıldan beri burada görev yapıyoruz. Sayın  ilçe başkanımız, vekillerimiz yapmış olduğumuz çalışmaları, yapmış olduğumuz işleri takdir ederlerse bir dönem daha bize görev verirlerse biz de önümüzdeki dönemde burada il genel meclisi olarak çalışmaya talibiz. Tabii takdir onlarındır. Herkesin aday olmaya hakkı vardır. İsteyenlertabii ki aday olacak. Bunun kararını da İl Başkanımız, İlçe Başkanımız Sayın Vekillerimiz bunun verecekler diye düşünüyorum.” dedi.

Editör: Batuhan Darakci