Yaptıkları etkinliklerle bayramın heyecanını hem kendileri yaşadılar hem de çocuklarımıza yaşattılar. Zonguldak’tan yola çıkan farklı branşlardan gönüllü öğretmenlerin oluşturduğu ekip,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın sevinç ve coşkusunu, Kahramanmaraş’ta depremin etkilerinden uzaklaşmaya çalışan çadırkentteki çocuklarla paylaştılar.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram heyecanını, sevincini Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen çocuklarımızla birlikte yaşayan gönüllü öğretmenlerin duygularını paylaşan  İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha ALDOĞAN; “Çocuklarımız, umudumuz, yarınlarımız, ülkemizin aydınlık geleceği…Ülkemiz ve dünya tarihinin en ağır felaketlerinden birini yaşamanın hüznüyle dolduğumuz bu yıl, Ramazan Bayramı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını birlikte idrak ettik.

Bu güzel ülkemizin güçlü birlikteliği ve birbirimize yeniden sarılmanın sevinciyle bir yandan depremin yaralarını sararken , bu gün 103 yıllık bir bayrama uyanan çocuklarımızın yüzündeki tebessümle gelecekten daha umutluyuz.

Deprem bölgesinde çocuklarımızın bayramlarını paylaşmak, yüzlerinde tebessüme vesile olmak için İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda Kahramanmaraş’a giden, Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından belirlenen çadırkentte bulunan çocuklarımızın bayram sevinci ve heyecanı ilimizden giden gönüllü öğretmenlerimiz paylaştılar. Rehber öğretmen, psikolojik danışman, çocuk gelişimi ve eğitimi alanı öğretmenlerimizin oluşturduğu ekiplerimiz, oradaki evlatlarımızın gönüllerine dokundular. Öğretmenlerimizi bayram sabahı bölgeye uğurdanken çok duygulanmıştık, Kahramanmaraş’ta çocuklarımızla yaşadıkları bayram sevincini, heyecanını görünce bir kez daha duygulandık.

Aydınlık yarınlarımızın mimarı çocuklarımıza, Gazi Mustafa  Kemal ATATÜRK  tarafından armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu özel günde, eğitim ailemizi temsilen Kahramanmaraş'ta bulunan gönüllü öğretmenlerimizin her biri, çocuklarımızla geçirdikleri vakti çok anlamlı bulduklarını, her bayramın çocuklar için sevinç kaynağı olduğunu, ancak bu bayramda Kahramanmaraş’ta bulunarak depremden etkilenen çocuklarımızla geçirdikleri zamanı ve bayram heyecanını unutamayacaklarını ifade ettiler. Emeklerine yüreklerine sağlık.

Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu ve TBMM'nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, ebediyete irtihal eden gazilerimizi, asrın felaketinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızı  rahmet minnet saygıyla yad ediyorum.

 

Tüm dünya çocuklarıyla birlikte geleceğimizin ışığı evlatlarımızın ve kıymetli milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.

Çocuklarımızın Tebessümü, Ülkemizin Umudu….Gözbebeğimiz Sevgili Çocuklarımız İçin Çalışmaya Devam Edeceğiz…”