Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER; Türkiye'nin tarımsal üretim ve hayvan yetiştiriciliği potansiyelinin daha etkin ve verimli kullanılması amacıyla tarım liselerinin sayılarını artırdıkları tarım liselerine yoğun ilgi gösterildiğini vurgulamışlardı.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Sadri ŞENSOY Zonguldak ziyaretinde, Ereğli’de  yeni bir eğitim  yatırımı olarak tarım lisesinin açılış müjdesini verdi. Okulun derslik binası ve eklentilerinin yatırım programına dahil edilerek bölgenin hizmetine sunulacağını belirterek  bölgedeki tarım ve hayvancılık alanında  üretimin desteklenmesi, bilinçli tarım ve hayvancılığın yaygınlaştırılmasına da hizmet edeceğini, nitelikli insan kaynağı yetiştirecek tarım lisesinin, bu yıl Merkezi Sınav Sistemi  LGS ile öğrenci alacağını belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Züleyha ALDOĞAN; “Bakan Yardımcımız Sayın Sadri ŞENSOY’un ilimizi ziyareti çok verimli ve bereketli geçti. Ülkemizde ilk defa açılacak olan petrol ve doğalgaz temalı meslek lisesinin protokolü imzalanması ayrıca  Ereğli ilçemizde yeni bir tarım lisesi açılış müjdesi,Nuran ve Celal Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi atölyeleri ödenek ihtiyacı,Şehit Sacit Olcay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin ödenek ihtiyacının karşılanması eğitim ailemizde büyük bir heyecan ve mutluluk yarattı. Sayın Bakan Yardımcımıza Zonguldak eğitim ailemiz adına şükranlarımızı sunuyoruz.

Bakan Yardımcımız Sayın  Sadri ŞENSOY’ yeni bir tarım lisesinin Ereğli ilçemizde açılış müjdesini vermesi ilimizde heyecanla karşılandı. Açılacak  tarım lisesi, gelecek tarımda, tarımın geleceği geçlerde anlayışı ile tarım ve gıda sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağı ile yapılacak üretimler sayesinde ülkemizin bir tarım üssü haline getirilmesine katkı sunacaktır.

Dünya genelinde özellikle salgın sürecinden gıda tedarik zincirinde küresel ölçekte yaşanan sorunların ardından tarım ve hayvancılık alanın da üretimin ön plana çıkmasıyla bu alanda verilecek eğitiminde önemi ortaya çıktı. Çaycuma ilçemizde tarım alanında eğitim veren lisemizin yanında Ereğli ilçemizde yeni bir tarım lisesinin açılması bu alandaki eğitim, üretim ve istihdama katkı sunacaktır.

Sayın Bakanımız Prof.Dr. Mahmut ÖZER’e İlimiz ve ülkemiz eğitimine verdikleri desteklerinden dolayı eğitim ailemizin bir neferi olarak şahsım ve ülkemizin yarınlarının teminatı geçlerimiz, camiamız adına bir kez daha şükranlarımı arz ediyorum.

İlimize ve bölgemize hayırlı olsun. Eğitimle üretimin gücünü birleştireceğiz. Gelecek tarımda, tarımın geleceği geçlerde…”

Editör: Batuhan Darakci