Görevi başındayken vefat eden akademik ve idari personel ile öğrenciler ve maden şehitleri için bugün Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde (ZBEÜ) anma töreni düzenlendi.

Sezai Karakoç Kültür Merkezinde gerçekleşen törene Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, Zonguldak İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Zonguldak İl Jandarma Komutanı Jan. Albay Cezmi Yalınkılıç, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal, senato üyeleri, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu’nun ve Vali Yardımcısı Turgut Subaşı’nın konuşmalarıyla devam eden törende, vefat eden akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimizin anısına hazırlanan video gösterimi yapıldı. İzleyicilere duygu dolu anlar yaşatan video gösteriminin ardından, Üniversitemizin İlahiyat Fakültesi Türk Tasavvuf Musikisi Korosu, iki bölümden oluşan ilahi dinletisinde bulundu. İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencilerinden oluşan koro, Segâh Makamı ve Hüseyni Makamında seslendirdikleri ilahilerle dinleyicileri bir kez daha duygulandırdı. 

Saat 14.00’te başlayan ve yaklaşık 1,5 saat süren etkinlik, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

BEÜ’nün 30’uncu yıl etkinlikleri kapsamında vefat edenlerin anısına düzenlenen etkinliğin ikinci kısmı ise yarın Cuma Namazı öncesinde İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri tarafından BEÜ Farabi Camiinden verilecek Kuran Tilavetiyle gerçekleşecek.

Editör: Can ERTÜRK