CHP Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu, yapılan yüzde 70 zammın kabul edilebilir bir durum olmadığını belirterek AK Parti iktidarının artık bu ülkeyi yönetemediğini söyledi. Vatandaşların artık çarşıya inecek durumu kalmadığını ifade etti.
Başkan Zaimoğlu’nun açıklamaları şu şekilde;" Cumhuriyet Halk Partisi merkez ilçe örgütü olarak  minibüslere, dolmuşlara yapılan bu zammı  esnafımız olan, dolmuşçu esnafımız olan, minibüsçülerimiz olan,  arkadaşlarımızla  içine katmadan onları da düşünerek  fahiş fiyatlı olarak görüyorum. Değerli şoför esnafı arkadaşlarımız  mazot ve yedek parça ve  diğer geziler nedeniyle eee fiyat noktasında aslında haklılar Ama işin başka tarafı var.  Bu fiyatları bu ortaya çıkaran bu iktidar. Başarısız olan bu iktidar. Ülke iyi yönetilmediğinden dolayı, ekonomi iyi yönetilmediğinden dolayı gerek şoför  gerekse diğer esnaf arkadaşlar, memurlar, işçileri hepsi zaten sıkıntı içerisinde, ağır yük içerisinde.  Şimdi bunun üzerine de  yine dolmuşçu esnaflarımızı  düşünerek şöyle bir şey söylüyorum, 10 liradan 17 liraya rakamın çıkması  vatandaşlarımızı da çok zor duruma düşürdü. Artık insanlar çarşıya inemez hale geldi Zaten insanların bu dönemdeki ekonomik sıkıntıları, işte psikolojik sıkıntıları, sosyal sıkıntıları sebebiyle seyahat edememe durumları var. Bunun üzerine bir de bu eklenince kötü oldu. Esas sorunu ben lokal olarak düşünmüyorum. Yani Zonguldak  ölçeğinde görmüyorum.  Bunlardan kurtulmak için kesinlikle ve kesinlikle AK Parti iktidarının bu ülkeden gitmesi gerektiğini düşünüyorum. Aksi takdirde biz bu zamları daha çok görürüz" dedi. 

“BU İKTİDARDAN KURTULMAMIZ ŞART”

İnsanların artık tıkanma noktasına geldiğini ifade eden Zaimoğlu, "Böyle  bir kalemde 10 liradan 17 liraya çıkarmak yani yüzde 70 zam açıklanan enflasyon oranlarıyla zaten bir çelişki ortaya koyuyor.  Bu açıklanan durum değil. Aslında malumun ilamı. Yani ülkeyi yönetemiyoruz. Biz bu ülkede başarılı bir ekonomi yönetimi sergileyemiyoruz.  Dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş  şekilde yüzde 70 zam geliyor. Bu görülmemiş bir şey. Ancak bu 80 öncesi efendim, siyasi sorunların olduğu veya hemen sonrasında ekonomik sorunlar olduğu dönemlerdeydi. Ve bunlar geride kalmıştı. Ama yeniden gündeme geldi. Bizim derhal AK Parti iktidarından ve belediyelerinden kurtulmamız şart. Vatandaş zor durumda. Bizler zor durumdayız. İnsanlar artık tıkanma noktasına geldi. İnsanlarımızın  hiçbir sosyal etkinliği kalmadı. Şiddetle bunu protesto ediyorum. Ama halka çağrıda bulunuyorum. Sadecd eleştirmekle değil gereğini yapmalarını AK Parti'yi sandıklarda cezalandırarak bu basiretsiz yönetimin hem belediyelerden hem de iktidardan gitmesini diliyorum. Aksi takdirde biz bunları daha çok yaşarız" dedi.

Haber:Batuhan DARAKCI