Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’de Belediye Başkanlığı öncesi yaşanan olaylar tekrar gündemde ki yerini aldı.

İl Genel Meclisinde bir CHP’li Meclis üyesinin  Başkanlık seçiminde AK Parti adayı Necdet Karaveli’ye oy vermesinin ardından CHP’de haini arama çalışmaları başladı.

Tabii bu haini bulmak için detaylı bir çalışma gerektiği için olayın ucu üst makamlara kadar ulaşıyor. 

CHP Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu’nun meclise aday olacak üyelerden para aldığı yönünde ciddi iddialar ortaya çıkmıştı. 

KanalB Zonguldak olarak dün yaptığımız “CHP’de para ile meclis üyeliği satılınca meclis üyeside oyunu para ile mi sattı!” Başlıklı haberimizin altına Metin Soydaş tarafından gelen bir yorum haberimizin doğruluğunu kanıtlar cinsten oldu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’den geçen Metin Soydaş attığı yorumlarla “ Ben şahidim, ben red edince listeden çıkartıldım. Tek tek odasına adayları alarak sen ne kadar para verebilirsin diyerek pazarlık yaptı. Söylenecek çok şey var. İşin mimarı Osman” diyerek tepkisini dile getirdi. 

Metin Soydaş tarafından konuşulan bu iddialar vatandaşın kafasında da soru işaretleri yarattı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin bu yaşanan olaylara nasıl karşılık vereceği ise merak konusu oldu.

Haber:Batuhan DARAKCI

0Acab099 B9F9 49Af A9C4 4621Cf40964A