Zonguldak’ta Yılbaşı gecesi İl Emniyet Müdürlüğünce çok sayıda denetim ve kontrol gerçekleştirdi.Denetim ve kontrollerle ilgili yapılan açıklama şöyle;

“31.12.2022 Cumartesi günü yılbaşı dolayısıyla il merkezi ve ilçelerimizde alınan emniyet tedbirlerinde toplam (107) devriye ekibi, (93) motorize ekip ve (884) personel görev almıştır.

             Yapılan denetimlerde; (2145) kişi ve (575) araç sorgulanmış uyuşturucu madde ticareti yapmak ve başkasına ait kredi kartını izinsiz kullanmak suçlarından (2) aranan şahıs yakalanmış, (1) adet ruhsatsız tabanca, (1) adet belgesiz kurusıkı tabanca, (3) adet kesici alet, (5) gr esrar, (91) gr metanfetamin, (0,9) gr bonzai ve (2) adet ekstazi hap ele geçirilmiştir. Görevi yaptırmamak için direnmek ve uyuşturucu madde bulundurmak suçlarından toplam (4) şahıs gözaltına alınmıştır.

             Yapılan trafik kontrollerinde; (127) araç sürücüsüne çeşitli trafik kurallarını ihlal etmekten dolayı toplam 163.269 ₺ trafik idari para cezası uygulanmıştır.

             Ayrıca çevreye rahatsızlık vermek, izinsiz havai fişek atmak, ruhsata aykırı faaliyet göstermek ve sigortasız işçi çalıştırmaktan dolayı (5) şahıs hakkında idari yaptırım cezası uygulanması için tutanak tanzim edilmiştir.

            Yeni yılın vatandaşlarımıza sağlık, huzur ve bereket getirmesini temenni ederek her türlü suçla mücadeleye yönelik çalışmalarımıza aynı azim ve kararlıkla devam edilecektir.

            Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Editör: Can ERTÜRK