Kozlu’nun Tuğla Harmanı,Topbaşı ve Merkez mahallelerinde vatandaşlarla buluşan Yavuzyılmaz’a ziyaretlerinde, CHP 23. Dönem Zonguldak Milletvekili Ali Koçal, Kozlu İlçe Başkanı Seyfettin Ceylan ve partililer eşlik etti. 

Ziyaretlerine ilişkin gözlemlerini aktaran Yavuzyılmaz, partisinin özellikle emekliler için vermiş olduğu sözlerin vatandaşta olumlu karşılık bulduğunu ve bu durumun AK Partinin huzurunu bozduğunu söylerken, iktidara geldiklerinde emekliler için atacakları adımları şöyle sıraladı: 

“Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde açıklamış olduğumuz seçim vaatlerimiz vatandaşlarımızda son derece olumlu karşılık bulurken, bu durumun AK Partinin huzurunu bozduğunu görmekteyiz. 

Genel Başkanımızın ‘emeklilerin bayram ikramiyesini asgari ücrete eşitleyeceği ve önümüzdeki Kurban Bayramı'nda, geçen Ramazan Bayramı’ndaki ikramiyeyi eklenerek emeklimize tek seferde 15 bin lira vereceğiz sözü’ emeklilerimiz için büyük umut oldu. 

Emeklilerimiz yıllardır açlık sınırı altında yaşamaya mahkum edildi. Ömrünü ülkemize adamış hiç durmadan çalışmış insanlarımız bir kilo kuru soğanı zor alır hale getirildi. Geçmişte emekli ikramiyeleriyle ev alınırdı şimdi karavan bile alınamıyor. 

Zonguldak nüfusa oranla an fazla emeklinin yaşadığı il konumunda. 165 bini aşkın emeklinin kalbi bu şehirde atıyor. Emeklinin yüzünün gülmesi demek Zonguldaklı esnafın yüzünün gülmesi demek. Bayramda torununun cebine harçlık koyamayan, ayda 1 kilo eti alamayan emeklilerimizin de yüzünü artık güldüreceğiz. Yapacağımız düzenlemeyle emekli ikramiyeleri asgari ücretin altına düşmeyecek. Söz verdik, emeklilerimize baharı getireceğiz."

Editör: Batuhan Darakci