Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesinde kurulan tam donanımlı Yanık Ünitesi tamanlandı.Konuyla ilgili Başhekim Prof. Dr. Hasan Tosun ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Murat Bilgin açıklamada bulunarak, kentte yanık ünitesinin önemine değindi. Başhekim Prof. Dr. Hasan Tosun” Milletvekilimiz Hamdi Uçar’a daha sonra sayın genel müdürümüz Metin Han Bilgin’e TPAO ve TP-OTC çalışanlarının hepsine tek tek teşekkür ve minnet ediyorum.” dedi.

“ÇOK HAYAT KURTARICI HAYATİ ÖNEME HAİZ BİR KONUDUR”

Başhekim Prof. Dr. Hasan Tosun; “Yeni açılan Zonguldak Atatürk Devlet Hastanemizin yanık ünitesinin önündeyiz.Bu süreci biz bakanlık ile birlikte planladık.Yanık Ünitesinin altyapısını oluşturduk. Enfeksiyon servisi,yanık ünitesine tahsis ettik. İnşallah bu bölgedeki vatandaşlara katkısı dokunacak. Bu bölge sanayi bölgesi endüstri bölgesi..hiçbir şekilde tabi ki yanık olsun istemeyiz ama yanık oluncada zamanın kıymetini en iyi bilenlerdeniz. Çok hayat kurtarıcı hayati öneme haiz bir konudur.Başta Milletvekilimiz Hamdi Uçar’a daha sonra sayın genel müdürümüz Metin Han Bilgin’e TPAO ve TP-OTC çalışanlarının hepsine tek tek teşekkür ve minnet ediyorum.”

“BÖLGEMİZ İÇİN BİR İLK”

Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Murat Bilgin; “Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi bünyesinde yanık ünitemiz kuruldu.Bu bölgemiz için bir ilk..Kocaeli’nde ve daha büyük illerde vardı ama küçük illerde yanık ünitesinin yokluğunu yaşıyorduk. Özellikle son zamanlarda bu illerdeki ve çevredeki sanayi gelişmeleri nedeniyle özellikle sanayi yanıkları ve ev tipi yanıkları daha sık görülmeye başladı. Yanık ünitesi ihtiyacı hasıl oldu.10 yanık ünitesi 2. Basamak yanık ünitesi olarak geçiyor.ama ekipmanlarımızın yeterliği nedeniyle 3. Basamak yanıkları bile yönetebilecek donanımımız,ekipmanlarımız ve personelimiz mevcut. Yanık ünitemizde 10 adet yatak,4adet mekanik ventilatör cihazı,hasta taşıma robotu,hasta yıkama küvetleri,aynı zamanda cerrahi malzemeler hepsi temin edilmiş  ve eksksiz şekilde bekliyor.