Toplumsal Uyuşturucu ile Mücadele Eğitim Federasyonu (TUMEF) Batı Karadeniz Bölge Başkanı Volkan Yıldırım, uyuşturucuyla mücadelede sadece güvenlik güçlerine ve kamuya değil, sivil topluma ve tüm toplumsal kesimlere büyük görevler düştüğünü belirtti. 
Toplumun her kesiminin güvenliğine katkı sağlamak amacıyla bu tür bilgilendirme çalışmalarını sürdüreceklerini dile getiren  TUMEF Batı Karadeniz Bölge Başkanı Volkan Yıldırım;
"Zonguldak İl Emniye Müdürülüğü Narkotik Şube ile uyuşturucu üzerine 'UYUMA' uygulaması tanıtımı adına çalışmalarımızı yaptık. Devletimizin de hassasiyetle üzerinde durduğu bu konularda güvenlik güçlerimizin her zaman yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. 
'UYUMA' uygulamaları gibi konularda bilgilendirme broşürleri özenle hazırlandı. Bu broşürler, Zonguldak İl Emniyet Müdürülüğü Narkotik Şube ekipleriyle birlikte kurduğumuz stantlarda vatandaşlara dağıtıldı. Etkinlik kapsamında Zonguldak İl Emniye Müdürülüğü Narkotik Şube ekipleri ve ekip arkadaşlarımız esnaf ve vatandaşlarla yakından iletişim kurarak bilgilendirme faaliyetlerini gerçekleştirdi.
Eğitim ve farkındalık faaliyetlerinin suçların önlenmesi ve toplumsal dayanışmanın güçlendirilmesi açısından büyük önem taşıyor. Toplumun her kesiminin güvenliğine katkı sağlamak amacıyla bu tür bilgilendirme çalışmalarını sürdüreceğiz.
Zonguldak ve ilçelerinde İl Emniyet Müdürümüz Sn.Sinan Ergen başta olmak üzere çalışmalarda desteği olan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. " şeklinde konuştu.