Bayram öncesi kentte hiçbir canlılığın olmadığının da altını çizen Topaloğlu, en büyük zorluğu ise emeklilerin yaşadığını söyledi. Topaloğlu’nun konuyla ilgili açıklaması şöyle; “Benzin ve mazota zam geldi, 20 TL’den 24 TL’ye çıktı. dolar 19 TL’den 24 TL’ye çıktı. Piyasaya nereden bakarsanız bakın her şeye yüzde 20 zam gelecek. 
Buğday girdi fiyatları arttı, muhtemelen ekmeğe yakın zamanda zam gelecek. Çay fiyatları yüzde 60 oranında arttı. Dolayısıyla zamlar yağmur gibi yağıyor. Bunun yanında asgari ücret zammı açıklandı, ancak asgari ücret şimdiden eridi.
İnsanlar bakıyorsunuz hiç alışveriş yapmıyor.Zonguldak’ta da bayram havası yok. alışverişte bir canlılık görünmüyor. Vatandaş alamıyor, emeklerimiz gerçekten çok kötü durumda. En çok zorluğu emekliler yaşıyor.  Emekliye bayram öncesinde hiçbir zam yapılmadı. Bir ikramiyenin artması umudu vardı, 3 bin TL olacaktı fakat; bu da hayata geçmedi. Dolayısıyla biz bu bayramda buruk bir bayram yaşayacağız. Her ne kadar bayram havası yoksada bayramlar bizim aramızdaki dayanışmayı ve bağlılığı güçlendirir. Birlik ve beraberlik olma günüdür. 
Ben tüketicilerimizin kurban kesmeden ziyade harcayacakları parayı deprem bölgelerine göndermelerini öneriyorum. 
Tabiiki bu insanların kendi tercihidir. Bayram alışverişi yaparken mutlaka düzgün yerlerden yapmalarını öneriyorum, merdivenaltı yerlerden ürün almamalarını öneriyorum çünkü; vatandaşlar sonrasında ciddi sıkıntılar yaşıyor. Tüketicilerimiz mutlaka bunlara dikkat etsinler.”


Haber: Duygu ELMA ÖZFİDAN