Vatan Partisi MYK Üyesi ve Merkez Örgütlenme Bürosu Başkanı Savaş Oruç, İl Sekreteri Umut Ergin, İl Öncü Kadın Başkanı Birsen Ayaroğlu’nun Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir’i ziyaret etti.

Tayfun Demir'e gerçekleşen ziyarette Vatan Partisi MYK Üyesi Savaş Oruç, Genel Başkanı Doğu Perinçek’in 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi için aday olacağını belirterek, “Vatan Partisi, Türkiye genelinde ve Zonguldak'ta seçim çalışmalarına tam gaz hız verdi. Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek'in Cumhurbaşkanlığı Adaylığı için 100 bin imza çalışması önümüzde ki süreçte kritik görevlerdendir. Bu nedenle 22-27 Mart tarihleri arasında İl ve İlçe Seçim Kurullarına vatandaşlarımız giderecek Genel Başkanımızın adaylığı için imza verecekler. Siz değerli emek mücadelesini yürüten ve sendika önderimizden de desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

Tayfun Demir'den Perinçek'e Destek ve Davet

Tayfun Demir de “Özelleştirme girişimlerine karşı verdiğimiz mücadeleler başta olmak üzere her zaman yanımızda olan Vatan Partisi Lideri Sayın Dr. Doğu Perinçek'in Cumhurbaşkanlığı adaylığı için şahsım adına imza vereceğim. Demokrasinin güzelliği gereği de seçimlerdir. Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Doğu Perinçek’e Cumhurbaşkanlığı seçimi yolunda başarılar diliyorum ve herkesi imza vermeye davet ediyorum” dedi.