Zonguldak Valiliği  çöp toplayan yaşlı adam ile ilgili açıklama yaptı. Çöp karıştıran şahsın rahatsızlıktan dolayı çöpleri karıştırdığı tepsit edildi.

Zonguldak Soğuksu semtinde çöp konteynırından çöpleri karıştırma basına yansımasının ardından Zonguldak valiliği konu ile ilgili çalışma başlattı. Yapılan araştırma sonrası çöpleri karıştıran  Kişini M.Z isimli şahıs olduğu belirlendi. Vatandaşın böyle bir şeye muhtaç  olmadığı şahsın rahatsızlığından ötürü bu eylemi gerçekleştirdiği tespit edildi. 

Yapılan açıklamada "Çöp toplarken video kaydına alınan şahsın adının M., Z., olduğu Karaelmas 

Mahallesinde ikamet etmekte olduğu tespit edildi. SYDV Bütünleşik sisteminde kaydı bulunmadığı eşiyle beraber kendisine ait 2 katlı müstakil binada ikamet ettiği 4 çocuğu olduğu 3 çocuğunun ilimizde 1 çocuğunun il dışında yaşadığı ve çalışmakta oldukları tespit edilmiştir. Çocuklarından ikisi memurdur ve hepsinin kendilerine ait evleri vardır. İkamet adresine yapılan ziyarette evde bulunan oğlu Fahri Z., ile görüşülmüştür ve alınan bilgiye göre Mustafa Z.,' nin yaklaşık 15 senedir çöp toplama rahatsızlığı olduğu hastaneye gitmeyi reddettiği için bir tanı koyulamadığı ancak ailesinin konudan haberdar olduğu teyit edilmiştir. İnceleme sonucunda hanenin muhtaç durumda olmadığı şahsın rahatsızlığından ötürü bu Eylemi gerçekleştirdiği tespit edilmiştir.

Haber; Batuhan DARAKCI