Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, 10 Ocak İdareciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı

 Vali Mustafa Tutulmaz’ın mesajı şöyle: “Devlet geleneğimizin en önemli yapısına sahip olan ve tarihsel bir süreçten gelen mülki idare ile onu temsil eden mülki idare amirliği onur veren bir meslektir.

Güzel yurdumuzun ve görev yaptıkları yerlerin kalkınması, büyüyüp gelişmesi için çalışan, aziz vatandaşlarımızın huzuru, güvenliği ve esenliğinin temininde onlarla iç içe, gönül gönüle,  hoşgörü,  şefkat,   anlayış,  azim ve özveriyle, gece gündüz demeden büyük bir sorumlulukla hizmet eden mesai arkadaşlarımın 10 Ocak İdareciler Gününü kutluyorum.

Değerli meslektaşlarımız devleti ve milleti temsil etme bahtiyarlığı ile ülkemizin her bir köşesinde milli kalkınmamız ile büyük ve güçlü Türkiye hedefi yolunda, kaynakları etkin,  tarafsız ve verimli bir şekilde kullanarak adil, şeffaf bir yaklaşımla, yüklendikleri büyük sorumluluğun bilinciyle aziz milletimize en iyi ve kaliteli hizmeti sunma çabasıyla tüm güçleriyle çalışmaktadırlar.

Değerli meslektaşlarımız yeni planlamalar yapmak, projeler üreterek uygulamaya koymak,  yatırım ve çalışmaları izleyerek sevk ve idare etmek,   devletimizin o sıcak yüzünü vatandaşlarımıza hissettirerek sevgi bağını güçlendirmek, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, yardımlaşma, dayanışma, paylaşma gibi milletimizin en önemli özelliklerinin artarak devamını hâkim kılmak, temel hak ve özgürlüklerin hassasiyetle korunarak demokrasimizin gelişmesine katkı sunmak gibi yaşamsal görevleri de başarıyla ifa etmektedirler.

Mensubu olmaktan büyük şeref duyduğum bu görevi fedakârca,   sabırla yürüten idarecilerimizin 10 Ocak İdareciler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum. Görevini onur ve şerefle tamamlayarak emekliye ayrılan idarecilerimize sağlık ve afiyetler dilerken, ebediyete intikal etmiş tüm idarecilerimizi hayırla yâd ediyor, tüm idarecilerimize görevlerinde üstün başarı ve kolaylıklar diliyorum.”

Editör: Can ERTÜRK