Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi tarih bölümü öğrencileri gönüllülük çalışması dersi kapsamında muharrip gazileri ziyaret etti. Muhartip Gaziler Derneği ziyaretinde üniversite öğrencileri muhartip gazilerle röportaj yaptı.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tarih Bölümü 3. Sınıf öğrencileri Asena Temizyürek, Enes Kılıç, Şeyma Tokmak,

Aile ve Sosyal Hizmetler il Müdürlüğü şehit yakınları ve gaziler şube müdürlüğü personelleri Sezgin Doğan ve Hatice Yıldırım ile birlikte Muharip Gaziler Derneği Başkanı Necmettin Cantaş, dernek yönetim kurulu üyesi gazi İbrahim Çetin'i ziyaret etti.

Ziyarette Üniversite öğrencileri Gaziler Derneği Başkanı Necmettin Candaş ile röportaj yaptı, Kıbrıs Barış harekatı ile ilgili bilgiler aldılar.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tarih Bölümü öğrencisi Enes Kılıç yaptığı açıklamada,  " Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi tarih bölümü öğrencisiyiz. Gönüllülük çalışması dersimizden dolayı bir proje yürütmemiz gerekiyordu ve biz de projemizi gazi ve şehit derneklerini yapmayı planladık ve bu vesileyle Aile ve Sosyal politikalar İl müdürlüğüne gittik ve bu vesileyle muharip gazileri ve şehitleri ziyaret gerçekleştireceğimiz söyledik. Onlar da sağ olsunlar bize yardımcı oldular ve röportaj tarzında birkaç sorumuz olacaktık kendilerine. Gaziler ülkemşzin bekası için çarpıştılar gazilerimizin baş tacımızdır ve önemli kişilerdir. Gazilerşmizin unutulmamadı gerektiğini düşünüyoruz onun için de buradayız" dedi.

Muharrem Gaziler Derneği Başkanı Necmettin Cantaş'da, "Üniversite öğrencilerimiz bizi ziyaret ettiler kendilerini ziyaretleri için teşekkür ediyoruz.Bizden bilgi aldılar ve bizde derslerine yardımcı olacağız" dedi.

Editör: Can ERTÜRK