Memur Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar,   "Türk milleti geçmişten gelen ve genlerinde olan bu yardımlaşma duygusuyla depremin yaralarını çok kısa sürede saracak " dedi.

Memur-Sen olarak hem Zonguldak İl bazında hem de genel merkez bazında depremzedelere yardım yaptıklarını ifade eden Kamuran Aşkar şunları söyledi;


"Türkiye Tek yürek oldu. Ülkemiz büyük bir depremle büyük bir felaketle imtihan oldu ve zor günler yaşıyoruz ama hamdolsun İstiklal marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy mısralarında diyor ya (Girmeden bir millete tefrika düşman giremez toplu vurdukça yürekler onu top bile sindiremez) diyor işte bu mısralarda belirtilen günleri, bir dönemi yaşıyoruz.   
Dolayısıyla Türk milleti geçmişten genlerinde olan bu yardımlaşma duygusuyla Ben inanıyorum ki bu depremin yaralarına da çok kısa sürede saracak ve Türkiye yüzyılının yönlendirilmesinde önemli rol oynayacaktır.
Memur- Sen milletin sendikasıdır milletin değerlerini sendikasıdır ve  dolayısıyla millet adına nerede olması gerekiyorsa Memur-Sen orada olmaktadır dedik. Bu kapsamda da depremin olduğu ilk günden itibaren Memur-Sen genel merkezimiz deprem felaketine uğrayan 10 ilimizi 70 ilimize bölüştürdü ve her depreme uğrayan 10 il başına 7 il düşecek şekilde bir paylaşımla her ilden farklı yardım malzemeleri organize ederek  yardımlarımızı depolara göndermeye başladık. Bu kapsamda Zonguldak için atkı, bere eldiven ve çoraptan oluşan bir yardım görevlendirilmişti ve biz de bu kapsamında oluşturduğumuz tırımızı Geçen hafta içerisinde Adana Kızılay deposuna teslim ettiğimizi belirteyim. Bu kapsamında emeği geçen bütün Memur-Sen üyelerine bütün Zonguldaklı hemşirelerimize öncelikle teşekkür ederek başlayayım. Yine bildiğiniz gibi dün akşam Türkiye tek vücut kapsamında Türkiye genelinde yapılan bağışlar kapsamında Memur-Sen Genel Başkanımız Sayın Ali Yalçın bey Memur-Sen adına 10 milyon liralık bir nakdi yardımda bulunurken aynı zamanda Memur-Sen yönetim kurullarının ve Memur-Sen şube başkanlarının birer maaş şeklinde depremlere yardım kararı alınmış uygulamaya kurulmuş oldu." İfadesini kullandı
Yine bunun yanında Türkiye genelinde 134 tır, 550 çadır ve 270 kişilik Memur-Sen arama da kurtarma ekibiyle beraber deprem bölgesinde yer almıştır. Bundan sonraki süreçte de genel merkezimizin talimatıyla ilgili bir süre bekleyerek önümüzdeki haftadan itibaren yeniden yardım  toplanmaya tedarik etmeye ve deprem bölgesindeki kardeşlerimizin yaralarını sarmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda özellikle deprem bölgesinde felakete maruz kalan çocuklarımızın pedagojik eğitimi noktasında olsun, psikolojik destek noktasında olan olsun emek veren gönül veren eğitimci arkadaşlarımız yine fedakarca her dönemde pandemi döneminde olsun bu dönemde olsun hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan sağlıkçı ve diğer memur arkadaşlarımızın da deprem bölgesinde olduğunu hizmet etmek için canı gönülden elinden gelen her türlü çabayı gösterdiğini biliyorum ve hepsine çok teşekkür ediyorum.

Editör: Can ERTÜRK