Zafer Partisi Zonguldak İl Başkanı Oğuzhan Turhan,Teoman Duralı tünellerinin ismine tepkiye yönelik bir açıklamada bulundu. Başkan Oğuzhan Turhan konuyla ilgili açıklamasında şu sözlere yer verdi;

“Herşeyin aslında farkında olan Değerli Zonguldaklı hemşehrilerimizin Dikkatine. Zonguldak olarak değerlerimize sahip çıkamıyoruz. 

Mithatpaşa Tüneline Projenin esas sahibi olan tüm ömrünü Zonguldak'a adamış efsane başkan Hüseyin Öztek yerine, tamamen siyasi ayrımcılık yaparak ilkokuldan sonra şehri terkeden Teoman Duralı'nın adının verilmesini de unutmadık unutmayacağız.

90lı yıllardan bu güne hep kaybeden Zonguldak ülkemizi Saray rejimi anlayışı ile yöneten AKP iktidarı ve Sarı sendikalar gibi hareket eden sarı muhalefet partilerinin yerel yönetimlerde olması bölgemizin her konuda gerilemesine sebebiyet veren uygulamalara imza attı. 

Zonguldak ve bölgemizin yeniden kalkınması ve önümüzdeki 30 yılın planlaması gereken bir dönemi yaşıyoruz. Önümüzdeki günlerde bir seçim sürecine girecek ve bir Zonguldak'ın ve bölgenin kaderine yön verecek milletvekillerini seçeceğiz. 

Eğer Bu gidişata dur demez isek Zonguldak'ın ve bölgenin kaderini Karagöz Hacivat oyunu oynatan Saray rejimi ve Sarı muhalefete teslim edersek kazanırken kaybetmiş olacağız.

Bizler Cumhuriyetin ilk şehri olan Zonguldak'ın yeniden planlı ve bölgesel kalkınmasını savunuyoruz. Filyos limanı ile birlikte Batı Karadeniz bölgesinin yeni Marmara bölgesi Zonguldak'ın da yeni İstanbul olmasına giden bir döneme giriyoruz.  

Bu dönemi yönetecek zihniyetin bu bölgeye ömrünü vermiş teknik bilgisi yüksek sözde değil özde Zonguldak sevdalısı kişilere teslim edilmesi gerekiyor.

Değerli Zonguldaklı hemşehrilerim bir anda son yıllarda birden ortaya çıkmaları, yatırım yapmaları, Basın mensuplarına, şehirimizde hayatlarını yaşayan vatandaşlarımıza kendilerini şirin gösterme çabaları ile siyasi partilere yanaşmaları tesadüf olmayan kişilerin vekillik yarışlarına girdiklerini görüyoruz. 

Bu kişiler ile şehrimizin önümüzdeki 30 yılını bölgenin planlı kalkınmasını güzel bir şekilde sonuçlandırmak mümkün olmayacaktır. 

Zonguldak'ın bir Erol Şeref ve Turgut Hamzaçebi gibi Ağabey'lere ihtiyacı vardır. Yanlışa yanlış doğruya doğru diyen eğilmeyen bükülmeyen lafını esirgemeyen gençlere tecrübelerini aktaran çok kıymetli Türk milliyetçilerinin ilimizdeki kanaat önderlerinin bir araya gelip bu sürece dahil olmalarını talep ediyorum.

Bu dönemde Zonguldak siyasetinde Atatürk çizgisindeki Türk milliyetçilerinin birlik ve beraberliği sahne olmalıdır. Çünkü bölgenin yeniden planlanması ancak vatanseverlerin eli ile güzel bir şekilde gerçekleşecektir.  

Zafer Partisi Zonguldak İl teşkilatının kapıları tüm Atatürk ve Cumhuriyetimizin kuruluş değerlerine sahip çıkan tüm vatanseverlere sonuna kadar açıktır. Zafer yakın Meşaleleri yakın.!

Selam Saygı Sevgi ve Dua ile”

Editör: Can ERTÜRK