Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Zonguldak İl Başkanı Sezer Şener deprem bölgesinde yapılan yardım çalışmalarını değerlendirdi.

Adıyaman ve Kahramanmaraş'ta depremzedeleri lojistik destek sağladıklarını belirten Sezer Şener şunları söyledi:
 
"Rabbim devletimize ve milletimize zeval vermesin büyük sıkıntılar mevcut. TÜGVA Zonguldak İl Temsilciliği olarak günlerden beri oradayız. Yaklaşık 5 gün depremde de bölgesindeydik Türkiye Gençlik Vakfı Zonguldak ekibi olarak biz buradan küçük araçlar çıkarttık. Şunun farkındaydık tırlar yaklaşık 24 saat -36 saat gibi bir vakitte ulaşılıyor. Bu süreçte tabii içlerinde bulunan ekmekler ve bazı gıdalar bayatlayabiliyor ve Oraya ilk gittiğimizde Kızılay AFAD ve Türkiye Gençlik Vakfı gibi STK kuruluşları oradaydı ve elhamdülillah halka yardım etmeye başlamışlardı. 


Biz Türkiye Gençlik Vakfı olarak Kahramanmaraş'ta ve Adıyaman bölgesinde bulunduk. Çalışmalara devam ettik Zonguldak şubesi olarak Zonguldak temsilciliği olarak ama depremin her bölgesinde Türkiye Gençlik Vakfı çadırlarıyla ve teknolojik tırlarıyla oradaki insanlara yardım etmeye çalışıyor. 
Orada belediye başkanlarımıza ulaştık yardımları muhtarlarımıza kadar ulaştırdık 
30 kişilik bir ekibimizde küçük küçük araçlarımız da devamlı bölgede değişim halinde gidip geliyoruz elhamdülillah. Dün ikindi vakti buradaydım tekrar Rabbim nasip ederse Adıyaman bölgesine hareket etmek üzere bu akşam veya yarın sabah tekrar arkadaşlarımızla beraber yola çıkacağız.

Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun diyorum teşekkür ediyorum durumu nasıl orada şöyle Adıyaman'ın arka kesimlerinde bir kapta iki katlı 3 katlı binalarda çok da hasar yok aslında ama tedbir amaçlı AFAD tarafından dağıtılan çadırlarda Kızılay tarafından dağıtılan çadırlarda oturuyorlar büyük binalarda çok büyük yıkımlar tabii burada.

TTK ekibimiz  orada. 3 veya 4 ekibimiz canla başla çalışıyorlar biz de ellerimizde elimizden geldiği kadar onlara orada yardımcı olmak için arkadaşlarımızla beraber özellikle bir ihtiyaçların bir sıkıntıları olduğu zaman yine araçlarımızla beraber destek araçlarımızla beraber hemen gidip yardımına koşuyoruz.

Onun haricinde özel kurumlardan gelen arkadaşlar var onlar da enkaz ve kazı çalışmalarına orada katılıyorlar Rabbimize bin şükür. Zonguldak orada el ele. yani Kilimli belediyemizin cenaze aracını, Kozlu belediyemizin cenaze aracını, Çaydeğirmeni belediyemizin cenaze aracını, Zonguldak belediyemizin cenaze aracını orada gördük. Canla başla Zonguldak el ele vermiş bir şekilde orada çalışıyor. Dediğim gibi zaten orada bundan belediye başkanları il müdürleri çok çok teşekkür ediyorlar. Özellikle bir köyümüze girdik orada kardeşlerimizden biri 3 gün boyunca ulaşılmayan Bir köy yol kapalıydı bizi gördükten sonra evleri yıkılmamış ve biriktirdiği kendi kumbarasını Türkiye Gençlik Vakfı Zonguldak ekibine hediye etti dedi ki biz elhamdülillah sağlıklııyız biz buradayız bu gönderdiğimiz kumbarayı diğer kardeşlerimize ulaştırırsanız mutlu oluruz diye bizimle paylaşımda bulun du evet size katkı veren hayırseverlere buradan çağırırız olacak.


Biz burada özellikle öncelikle Zonguldak halkına ve özellikle fırıncılarımıza çok teşekkür ediyorus. istediğimiz her anda dediğim gibi küçük araçlar çıkardık yine ekmek 1500 ekmek 2000 ekmek bunun yanında kaşar zeytin peynir gibi gıdalar çıkardık acil destek ekibi olarak hareket etti şu an sahada bulunan araçlarımız da Türkiye Gençlik Vakfı Genel merkez olarak ve Zonguldak'taki temsilciliği olarak acil destek ekibi olarak geliyor gelen tırlarımızı biz orada çadırımıza indiriyoruz ve çadırdan aldığımız gıdaları her bölgenin ihtiyacı farklı tabii bir kısmında çadır bir kısmında battaniye bir kısmında ise şu an kuru gıda ihtiyacı var araçlarımız da küçük ring araçlarımızda sahaya dağıtıyoruz. Yaklaşık Adıyaman'da 11-12 tane aracımız var şu an mahallelere köylere kadar bunu iletiyoruz. 

Özellikle fırıncılarımıza her istediğimizde ekmek çıkartıp biz de gönderdiler onlara çok çok teşekkür ediyorum ve araçlarıyla Kahramanmaraş'a yakıt dahi almadan ücretsiz bir şekilde gelip giden esnafımız oldu onlara da çok çok teşekkür ediyorum aynı zamanda kalbiyle ve canıyla maddi ve manevi oralara destek olan Zonguldak halkına çok çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun hepiniz'