Zonguldak Belediye Meclisi Şubat ayı ikinci birleşimi Zonguldak Belediye meclis salonunda Belediye Başkanı Ömer Selim Alan başkanlığında yapıldı.

Şubat aynının ikinc birleşim toplantısında meclisinde gündem 10 maddeden oluştu. Gündemin ilk maddesi Belediye Hizmetlerinde kullanılmak üzere yerli ve milli  elektrikli araç olan TOGG markalı SUV model otomobilden bir adet satın alma ile ilgili işlemler için Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan’a yetki verilmesiydi. 

Meclisin açılış konuşmasında konuşan Başkan Dr. Ömer Selim Alan;”Sabah 4.17 sularında 7.5 şiddetinde ki depremle güne hepimiz uyandık. Milletimizin ulusumuzun başı sağ olsun acımız büyük üzüntümüz büyük. Az önce 7.6 şiddetinde Elbistan ilçesinde olan depremle acımız daha da katlandı. Hep beraber kenetlenerek bu yaraları hep beraber saracağız. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum” dedi. Ardından meclis gündemine geçildi. 

Gündem için söz alan 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup başkanı Atınç Kayınova; Kayınpederim ve kayınvalidem ile görüşemedim. Şu an hepsi binanın altında. Belki de burdan sonra yola çıkıp Maraş’a doğru gideceğim. Maalasef  kötü bir gün insanlık adına Türkiye adına kötü bir gün. 
Bugün biz bu mecliste bu konuyu hiç konuşmasaydık. Arabalarımız var bu araba üretilecek belki hepimiz alacağız. Keşke bu konuyu burda konuşmasaydık. Trump sayfasında 2023 model araba açık arttırmaya çıkacak. Bizde bunu alma konusunda evet diyebilseydik ama bu konu açık arttırma iptal olduğu için şu anda bu çalışma bu satış yapılmıyor. O yüzden bu mecliste bunu konuşmaya gerek yok. Ulusal medyada Zonguldak Belediyesi özel araç satın aldı diyerek gündeme gelmeyelim”dedi.


AK Parti Grup Başkanı Bünyamin Babaiban yaptığı konuşmada;”Böyle bir günde konuşmak kolay değil içimiz yanıyor. Bu nedenle fazla uzatmadan geçen hafta gündeme alınan tüm konular cuma günü görüşülerek tamamladın. Bugün de gündeme geldi. Meclisin ertelenmesini de gündeme getirebiliriz sonuçta büyük bir afet olayı. Bugün biz bir görüş sunmama kararı aldık. Tekrar milletimizin başı sağolsun” dedi. 


Konuşmaların ardından oylamaya sunulan şubat ayı ikinci bileşimi maddesi olan Belediye hizmetleri için kullanılmak üzere alınacak olan TOGG CHP'li Meclis üyelerinin hayır demesine rağmen, AK Parti'nin Meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edildi. 

Haber: Batuhan DARAKCI