Zonguldak'ta bir ilk olarak Tiyatro Hanedan tarafından Ak-Kara isimli doğaçlama tiyatro oyunu sahnelendi.

Zonguldak Belediyesi Kültür Merkezi'nde sahnelenen komedi oyununda Merve Kahraman, Ferdi Kazancıoğlu, Yasin Dikbaş, Sami Köse, Onur Günbaş, Tahir Avcı, Murat Sökmen ve Sahra Büyükyıldırım rol aldı.

Oyunda ise seyircilerin belirlediği konu üzerinden tiyatro sahnelendi. Oyun öncesinde tiyatrocular seyircilere konuyu sordular ve seyircilerin belirlediği konu üzerinden oyun doğaçlama olarak sahnelendi.Oyuna ayrıca seyirciler de dahil oldu ve seyirciler de sahneye çıkarak tiyatrocularla birlikte oyun sahnelediler.

Tiyatro Hanedan Genel Sanat Yönetmeni Ferdi Kazancıoğlu, Zonguldak'ta bir ilki gerçekleştirdiklerini belirterek, "Zonguldak'ta bir ilkle Zonguldak seyircisinin karşısındayız. Hiçbir ekibin yapmadığı bir şey yapıyoruz i; doğaçlama. Tüm hikaye her şey seyircilerden alınarak yapılan bir oyun. Tiyatro sporu aslında. Biz bunu sürekli yapıyoruz. Barda, kafede her yerde yapılabilen bir etkinlik ama bunu sahneye taşıdık. Sahnede olmasının güzel yanı seyircilerle birebir diyalog içerisinde olmamızdır ve tüm çıkış noktalarını seyirciden almamızdır, tüm hikayeyi seyirciden almamızdır, hatta seyircilerin de oynamasıdır. O açıdan çok güzel bir etkinlik" dedi.

Editör: Can ERTÜRK