Zonguldak Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi'nde 3 ay devam eden projede 42 kursiyer eğitim gördü. 

Engelsiz Yaşam Merkezi'nde düzenlenen kapanış programına; Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, BAKKA Genel Sekreteri Lütfi Altunsu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, akademisyenler ve Engelsiz Yaşam Merkezi çalışanları katıldı. 

296 PROJEYE 411 MİLYON LİRA DESTEK SAĞLANDI 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKKA), finanse ettirdiği; sosyal gelişmeyi destekleme programı Zonguldak Belediyesi tarafından yürütülüyor.

BAKKA Genel Sekreteri Altunsu, projeye destek vermenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek; “Zonguldak'ta 296 projeye 411 milyon liraya yakın destek sağladık bu desteklerin yanı sıra yeni gelişme alanlarına önem veriyor ve yıllar içerisinde bölgenin ihtiyaçlarını analiz ediyor ve yeni programlar tasarlıyoruz. 2019 yılından itibaren uygulanmakta olan program ile bölgemize 18 projeye yine 2023 fiyatları ile yaklaşık 81 milyon liralık destek sağlayarak 95 milyon liralık yatırımın gerçekleşmesini sağladık.  

Teknoloji uygulama merkezi kurulmuş bu merkezde yapılacak gömülü sistemlerde elektronik yazılım siber güvenlik yapay zeka ile inovasyon ve girişimcilik eğitimlerinde bu eğitimleri alan 40 gence verilmiştir.”dedi. 

BAŞKAN ALAN’DAN TEŞEKKÜR 

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan da programda yaptığı konuşmada; 

“Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın ve şu an Bursa Milletvekili olan eski bakanımızın çok büyük emeği var. Yeri gelmişken onlara hem şahsım hem şehrim adına şükranlarım arz ediyorum. Zonguldak'tan desteklerini bir kez bile esirgemediler. Bizler de sayın Cumhurbaşkanımız gibi gençlerimize sonuna kadar güveniyoruz. Tabii ki onların bugünlerde buralarda çalışmalarına destek veren, öncülük eden, rehberlik eden çok kıymetli hocalarımız var. Onlara da gerçekten gönülden teşekkür ediyorum. Bu kardeşlerimizin hem ülkesine hem vatanına hem milletine her alanda siber güvenlikten tutun yazılım teknolojisinden tutun da şimdi burada sayamadığım birçok alanda katkı ve fayda sağlayacağını bütün kalbimizle inanıyoruz. Ben gerçekten burada olmaktan bu genç kardeşlerimle evlatlarımızla böyle göz göze baktığım zaman heyecanım daha da artıyor. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.