Bolu’ya farklı illerden köpek bırakanlara milyonluk cezalar uygulanacağını açıklayan Tanju Özcan, “Bizim güzel bir barınağımız var ama Zonguldak’ın da tutun Gerede’ye, Düzce’ye kadar her yerden getirip hayvan bırakıyorlar. Kim mahkemeye verirse tüm hayvanseverleri onun üzerine salarım” diyerek Zonguldak, Gerede ve Düzce başta olmak üzere köpek bırakılan illeri tehdit etti. 

CEZA OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ!

Bolu Belediye Meclisi’nde farklı illerden gelip şehre köpek bırakanlara 1 ile 5 milyon TL arasında ceza uygulanması kararı oy birliği ile kabul edildi.
Bolu Belediye Meclisi’nin Eylül ayı 1. oturumunda CHP’li üyeler Saadet Dişli, Mehmet Korkmaz ile İYİ Partili Ahmet Yılmaz tarafından, şehre farklı illerden başıboş köpeklerin araçlarla getirilerek bırakılmasıyla ilgili önerge verildi.

1 İLE 5 MİLYON TL ARASI CEZA!

Köpek bırakanların tespit edilmesi halinde 1 milyon ile 5 milyon TL arasında değişen oranda idari para cezası verilmesini içeren önerge belediye meclisinde oy birliği ile kabul edildi. Ceza verilmesi konusunda belediye encümenine yetki veren önerge, oy birliği ile kabul edildi.