CHP Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz'ın meclise verdiği soru önergesi şöyle: 
“Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesinde çalışan D.K. ve N.Y. isimli iki kadın personel, mevcut Belediye Başkanı'nın kendilerini taciz ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuşlardır. 

Söz konusu iddiaya göre, Gülüç Belediye Başkanı 2017 yılında belediyede işe aldığı iki kadına, farklı tarihlerde tacizde bulunmuş, taclz ve tehdidin devam etmesi üzerine D.K. ve N.Y. 22 Şubat 2023 tarihinde Karadeniz Ereğli Aile Mahkemesi’ne başvurarak belediye başkanı hakkında iki (2) ay süreyle koruma tedbir kararı çıkartmışlardır. 
Ancak uzaklaştırma kararına rağmen bu süreçte de tehditlerin devam ettiğini öne süren D.K. ve N.Y. aynı mahkemeye tekrar başvurarak, koruma tedbir kararının uzatılmasını talep etmiş, mahkemece alınan yeni karar ile koruma tedbiri, 3 ay daha uzatılmıştır. 
Diğer yandan, tacize uğradıklarını iddia eden kadın çalışanların, mahkemeye başvurmadan önceki tarihlerde de ilgili şikayetlerini Gülüç Belediye Başkanı'nın mensubu olduğu siyasi partinin yöneticilerine aktardıkları, §lkayet1er sonrasında Belediye Başkanı hakkında bir işlem yapılmadığı, söz konusu partinin Kadın Kolları Başkanı ve aynı zamanda belediye meclis üyesinin ise Belediye Başkanı hakkındaki çeşitli iddialara duyarsız kalındığı için partisinden istifa ettiği yine basın yayın organlarına konu olmuştur. 
1-Bakanlığınız nezdinde, bugüne kadar, Gülüç Belediye Başkanı hakkında söz konusu iddialara ilişkin olarak açılmış olan bir inceleme, soruşturma veya kovuşturma bulunmakta mıdır? Bulunmakta ise söz konusu işlemlere hangi tarihte başlanılmıştır ve işlemler hangi aşamadadır. 
2-Belediye Başkanı hakkında bir inceleme, soruşturma veya kovuşturma açıldı ise geçici bir tedbir olarak, kesin hükme varılıncaya kadar Belediye Başkanı'nın görevinden uzaklaştırılması söz konusu mudur? Bakanlığınızın bu yönde atmayı planladığı bir adım bulunmakta mıdır? 
3-Taciz iddialarının sahibi olan kadın çalışanların korunması adına, Bakanlığınızca hangi koruyucu ve önleyici tedbirler alınmıştır? Söz konusu tedbirler, mahkemece alınan koruma kararının süre bitiminin ardından da devam edecek midir? 
4-D.K. ve N.Y. Gülüç Belediyesinde normal çalışma mesailerine devam edebilmekte midirler?”