Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Başkanlığı koordinesinde Organize Suç Örgütleri ve bu örgütlere silah sağlayan hedeflere yönelik olarak 06.12.2022 günü ülkegenelinde “SİLİNDİR” kod isimli eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Söz konusu operasyon kapsamında Ereğli ve Alaplı ilçelerinde şüpheli B.Y (50) liderliğinde faaliyet gösteren Organize Suç Örgütüne yönelik Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığı’ nın talimatı ileKaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce gerçekleştirilen operasyon kapsamında06.12.2022 günü 12 şüphelinin tamamı yakalanarak gözaltına alındı. Tahkikatın seyrine göre 2 şüpheli daha tespit edilerek gözaltına alındı. Gözaltına alınan toplam 14 şüpheli geçtiğimiz gün Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığı’ nda hazır edildi.

Adli makamlar karşısına çıkartılan 14 şüpheli şahıstan A.A Cumhuriyet Başsavcılığında alınan ifadesi sonrası serbest bırakılmış, N.A, A.A, F.A, G.K, A.A, M.Ç, Ö.S isimli şüpheliler adli kontrol şartı ile serbestkalarak, B.Y, M.B, A.A, Ş.B, Ş.Y isimli 5 şüpheli ise tutuklandı.

Editör: Can ERTÜRK