Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt görevinden istifa ederek Milletvekili aday adayı oldu.

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Bugün parti binasında gerçekleştirdiği basın toplantısında ilçe başkanlığı görevinden istifa ederek milletvekili adayı olduğunu açıkladı. Açıklamayı İl Başkanı Muammer Avcı, İl Başkan yardımcı Erdal Mercimek ve eski kurucu ilçe başkanı Muhammet köse birlikte gerçekleştirdi. Basın toplantısında ilk olarak konuşan İl Başkanı Muammer Avcı;”Hepimizin malumu 14 milyon insanımızı etkileyen 10 ilimizde icra eden bir asrın afetini yaşadık. Ben depremzede vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Orada mücadele eden kardeşlerimize Allah kolaylıklar versin diliyorum. Cenab-ı allahtan bir daha yaşanmamasını diliyorum. Ak parti teşkilatları olarak hem Türkiye genelinde hem ilimiz genelinde yarışan icraatları biliyoruz seçime hazır olduğumuzu görüyoruz. bu anlamda Zonguldak’ımızın temsili anlamında bizim yollardır Ereğli de ilçe başkanlığımızı üstlenen Saffet Bozkurt kardeşime hayırlı olsun diliyoruz. Biz il teşkilatı olarak bütün aday adayı kardeşlerimize mesafemiz eşit olmak zorunda. Bu anlamda görev almak isteyen bütün kardeşlerimize Allah kolaylık versin diliyorum” dedi.

Daha sonra açıklamayan yapan Bozkurt;” Hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum benim için heyecanlı bir gün yaklaşık olarak 2.5 yılı aşkın Ereğli’de görev yapıyorum. 1994 büyük belediye seçimlerimde cumhurbaşkanımız adına çalıştık Zeytinburnu’nda o günlerden bugünlere geliyoruz. Sivil toplum örgütlerinde yoğun bir şekilde görev aldım kendi çalışmalarımızı yürüttük devamlı mücadele içinde olduk. Ereğli’de sıkmadık el bırakmadık, gitmedik düğün bırakmadık her programın içinde olduk hiç kimseye art gözle bakmadık. Bugün ki tabloda bunu gösteriyor. Sayın cumhurbaşkanımız onay verdiği takdirde mevlamda seçilmeyi takdir ettiğinde Zonguldak’ta gidip dolaşmadık yer bırakmayacağız. Biz çalıştık onlar bize bakarak çalıştı Ereğli’ye hareket getirdik, Ereğli’ye bereket getirdik. Diş hastanesi yoktu inşasına başladık Ereğli Devrek yolu son aşamaya geliyor, cezaevi projesi hayata geçti bir çok proje hayata geçti. Bundan sonra da Allah izin verdiği sürece her bölgenin vekili olacağız ve sorunların çözülmesi noktasında mücadele edeceğiz” dedi

Haber: Batuhan DARAKCI

Editör: Can ERTÜRK