Saadet Partisi Gazipaşa’da bulunan esnafları ziyaret etti. 
Ziyarete, Saadet Partisi Genel Başkan yardımcısı Cafer Güneş ile beraber bir çok partili katıldı. Gazipaşa caddesinde bulunan esnafları ziyaret ederek esnafların şikayet ve taleplerini dinleyen saadet Partisi çeşitli notlar alarak iktidara geldikleri durumda esnafa daha fazla destek olacaklarını dile getirdi. Öte yandan Saadet Partisi Başkan yardımcısı Ömer Abdullah Ayhan ve Cafer Güneş ile Zonguldak İl Başkanı Burak Erol ise Çaycuma programlarını gerçekleştirdi.

Ziyaret öncesi açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Genel Başkan yardımcısı Cafer Güneş; “ Türkiye’de halkla ilişkiler adı altında illerde esnafla, memurla, işçilerle kucaklaşma buluşma toplantıları Saadet sahada adı altında yapıyoruz bunu tüm Türkiye illerinde. Ben bugün Cafer Güneş Genel Başkan yardımcısı olarak Zonguldak’ta üç arkadaş ile beraber, üç ekip ilçeleri bizde il merkezini gezeceğiz. Partimizin görüşlerini anlatacağız, vatandaşların dertleri varsa onları dinleyeceğiz Ankara’ya gidecek dertleri varsa not alıp onları götüreceğiz. Parti olarak biz geçmişte nasıl ki iktidara gelip halka hizmet ettiyse bu hazırlıklarından sonrada inşallah iktidar da oluruz umuyoruz. İktidar da olduğumuz zaman da halkın ihtiyaçlarını zaman kaybetmeden yaparak halkımıza cevabı vermiş olacağız.

TEPKİLER GEÇMİŞE GÖRE OLUMLU

Benim bu 4’üncü 5’inci vilayetim her gittiğimiz yerde üç gün kalıyoruz bundan önceki seçimler döneminde gezdiğimiz yerlerde Saadet Partisinin yanlış yerde olduğu, yanlış şeyler söylediği şeklinde tepki alıyorduk ama geçen 4-5 yıl zaman zarfında tüm Türkiye’de muazzam bir değişiklik var sözlerimiz dinleniyor, misafir olarak kabul ediliyoruz. Sorularını rahatlıkla soruyorlar ve bizim verdiğimiz cevapları olumlu karşılıyorlar. Genel başkanımız Temel beyin konuşmalarını çok ciddi buluyorlar ve güvenilir bir prototip çizdiğini rahatlıkla söylüyorlar.

EKONOMİ NERDEN TUTSANIZ KOPACAK ŞEKİLDE

Arkadaşlar ekonomi nerden tutsanız kopacak şekilde. Asgari ücret ne kadar oldu diye konuşuyoruz, dünyada da asgari ücret var. Almanya’da asgari ücretle çalışan sayısı yüzde 5 bizde yüzde 57 yüzde 60 asgari ücretin az üstünde alanlarıda asgari ücretli olarak sayarsak Türkiye neredeyse bir asgari ücretliler ülkesi haline geldi. Asgari ücretle 5 bin 500 lira maaşla, çiftçinin aldığı bu parayla yakıtla bu işlerin içerisinden çakmak mümkün değil. İktidara geleceğiz havuz sistemi benzer bir şey kurup ülkenin bu sene ayrılan 556 milyar liralık faize giden parayı millete aktaracağız.

Haber; Batuhan DARAKCI

Editör: Can ERTÜRK