Gözyaşları ile güzel anılarla anıldı. Kökdemir, Karşıyaka Kabristan Camiinde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. 

Başkent Üniversitesi, en acı günlerinden birini yaşadı. Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Doğan Kökdemir, 54 yaşında, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Acı haber, Başkent Üniversitesi'nde derin bir üzüntü yarattı. 

Prof. Dr. Kökdemir için ilk konuşmayı Başkent Ünversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Abdülkadir Varoğlu yaptı. Kökdemir, Psikoloji Bölümü'nün Kuruluşunda öncü isimdi. Bölüm adına Doç. Dr. Elvin Doğutepe kürsüdeydi. Fakülte adına Kökdemir'in yakın çalışma arkadaşı, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Özlem Darcansoy İşeri konuşma yaptı. 

Doğan Kökdemir'in kardeşi Doç. Dr. Görkem Kökdemir gözyaşlarıyla veda etti ağabeyine. Başkent Üniversitesi Sağlık Kuruluşları Direktörü Prof. Dr. Ali Haberal da başsağlığı diledi. 

Kökdemir, 25 yıldır görev yaptığı Başkent Üniversitesi'nden törenle uğurlandı. Ailesi, Prof. Dr. Mehmet Haberal, yöneticiler, akademisyenler, çalışma arkadaşları ve öğrencileri Prof. Dr. İhsan Doğramacı Konferans Salonu'nda Doğan Kökdemir'e son görevlerini yapmak için biraradaydı. Önce Prof. Dr. Kökdemir için saygı duruşunda bulunuldu. Tören boyunca çalışma arkadaşları, Türk bayrağına sarılı naaşı başında saygı nöbeti tuttu. 

Son söz Prof. Dr. Mehmet Haberal'a aitti. Anma filmi gösterildi. Öğrencileri ve çalışma arkadaşları gözyaşlarıyla, son bir kez tabutunu öperek veda etti Kökdemir'e.

Acılı aile, taziyeleri kabul etti. Ve merhumun naaşı, konferans salonundan omuzlarda taşınarak çıkartıldı.

Alkışlarla uğurlandı. Kökdemir için Karşıyaka Camii'nde de cenaze töreni düzenlendi. Haklar helal edildi. Doğan Kökdemir, ikindi namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka mezarlığına defnedildi. 

Tüm akademik ünvanlarını Başkent Üniversitesi'nde alan, sosyal psikoloji alanında isim yapan Kökdemir, ulusal ve uluslararası çok sayıda akademik çalışmaya da imza attı. Asla unutulmayacak. Bu sadece bir veda. Adı, Başkent Üniversitesi'nde daima yaşatılacak.

Editör: Batuhan Darakci