Zonguldak’ta bir pizza firması; TSD Zonguldak Şubesi’ne 15 tekerlekli sandalye bağışladı. Bağışlanan tekerlekli sandalyeler, bugün de TSD Zonguldak Şubesi’nde yapılan törenle ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara dağıtıldı. Programa; TSD Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin, Pizza Restaurant Müdürü Ali Karapınar, engelli vatandaşlar ve davetliler katıldı. 

ŞİRİN HAYIRSEVERLERE SESLENDİ 

TSD Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin, programa ilişkin yaptığı konuşmasında; “Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi olarak bilindiği gibi yıllardır ilimizde ihtiyaç sahibi engellilerin tekerlekli sandalye temini için büyük mücadele veriyoruz. Bugüne kadar da çok büyük katkılarla bu ihtiyaç sahiplerini mutlu etmiş durumdayız. Bugün de yine şehrimizin değerli esnafları, pizza sahibi kuruluşun bizlere teklif ettiği 15 adet tekerlekli sandalye bağışı ve davetlilere pizza ikramı programını seve seve kabul ettik. Kendilerine bu konuda tüm engelli camiası adına tekrar büyük teşekkür ediyorum. Buradan tekrar bütün iş adamları, kamu kurumları ve hayırseverlere de sesleniyorum. 15  tane tekerlekli sandalye bizim için bütün ihtiyaçları karşılamamıza yeterli değil. Şu anda da en az 50’nin üzerinde talep var. Onun için ben tüm hayırsever vatandaşlarımızdan ve kamu kurumu kuruluşlarımızdan desteğin devam etmesini talep ediyorum. Tekrar tüm camiam adına, engelli camiası adına derneğimin ve yönetim kurulum adına değerli kuruluşa büyük sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.” dedi. 

“NE İLK NE DE SON OLACAK”

Pizza Restaurant Müdürü Ali Karapınar da; “Merhaba öncelikle. Ben Zonguldak bünyesinde restoran müdürüyüm Zonguldak halkına hizmet etmekten bugüne kadar hep onur ve mutluluk duyduk. Sakatlar Derneği Başkanı Hüseyin Başkanımın da söylediği gibi bir ihtiyaç olduğunu öğrendiğimiz gün hemen ihtiyaç sahiplerine yardım etmek için elimizi taşın altına koyduk ve bugün buradayız. İhtiyaç sahiplerine 15 adet de sandalye  bağışlayacağız inşallah. Zonguldak bizi tercih ettiği sürece biz hizmetlerimize Zonguldak halkına devam edeceğiz. Bu ne ilk ne de son olacaktır. Bu programa yardımcı olan Hüseyin Başkanıma sonsuz teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 
 

20E58149 Fa5B 4Fbd Bd84 Cd36Cb30Dd32

Bd8404Ff Ecfe 4F2A 873F 6Cdcad369E52

056225Ed 0852 4337 B415 8F78499Ea405

Haber: Duygu ELMA ÖZFİDAN

Editör: Batuhan Darakci