CHP Belediye Başkan adayı Tahsin Erdem, çıktığı bir televizyon programında Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ı eleştirdi.

TAHSİN ERDEM NE DEMİŞTİ? 

 CHP’nin Belediye Başkan adayı Tahsin Erdem, Lavuar Alanı’nın çevrildiği panolara Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın afişlerinin asılmasını doğru bulmadığını ifade ederek; “Bize zamanında Lavuar Alanı’nı bırakmadılar, yapamadık. Şimdi kendileri yapacak öyle mi? Bariyerlerle çevrildi. Her seçim arefesinde geliyorsunuz, biliyorsunuz. Bir vinç giriyor, bir kule geliyor orada. Yapılacak imajı veriliyor. Aslında ne yaptı biliyor musunuz? Sevgili Selim Alan kendi reklamını yapabilmek için bariyerler pano olarak kullandı. Ben seçim startını verdiğim zaman ben bir nezaket eli uzattım ve kamuoyunda da bunu paylaştım. Ben onun yerinde olsam şunu söylerdim; ‘Bu panonun yarısı benim olsun, yarısı diğer adayların olsun’ Onu demediler. O pano AK Parti’nin panosu değil. O pano, o bariyerlerin tamamı Zonguldak Belediyesi’nin.” dedi. 

ALAN’DAN ERDEM’E YANIT 

Başkan Alan da Tahsin Erdem’in sözlerime yanıt verdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin seçim çalışmalarından da örnek veren Alan; “Diğer şehirlerde görüyoruz. Başta İstanbul olmak üzere Ankara’da da gördüm; Belediyenin yaptığı projeler var. İstanbul’da da gözümle şahit olduğum için söylüyorum. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı her yeri donatmış. Bunu diyen kimse, İBB Başkanı ile konuşsun, orada da bir centilmenlik anlaşması yapsınlar. Sayın İmamoğlu bu şekilde çevirdiği devletimizin ya da kendinin hizmet ettiği yerlerin yarısını Murat Kurum başkanımız ile paylaşsın, bende paylaşayım.” diye konuştu. 

Haber: Duygu ELMA ÖZFİDAN

Editör: Batuhan Darakci