Cumhur İttifakı Kadın Kolları’nın Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Bülent Tüzün’e  Zonguldak Belediyesi ambleminin bulunduğu paketi vermesi tepkilere yol açmıştı. AK Parti’nin seçim çalışmalarında Zonguldak Belediyesi’nin isminin kullanılmaması gerektiğini belirten CHP Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu; “Zonguldak Belediyesi'nin amblemiyle hiçbir siyasi parti çalışma yapamaz. Bu kanunen de doğru bir şey değil. Bunun derhal ortadan kaldırılması gerekir.” diye konuşmuştu. 
Zaimoğlu’nun eleştirileri üzerine Başkan Alan da açıklamalarda bulundu. Paketlerin seçim kampanyası ile alakasının olmadığını ifade eden Alan; “Biz o poşetleri hanımefendiler pazar çantası gibi kullansınlar diye birebir kendimiz yapıyoruz. Osman beyin bize onları hatırlatmasına gerek yok. Biz devletin gücüyle onların vatandaşa dağıtılmayacağını en iyi bilenlerdeniz. Böyle bir şey yapmayacağımızı da vatandaşımız zaten bilir. Az önce söyledim; ortamı germek için bu tip söylemler vatandaşımızın sadece moralini bozar. Osman beye tavsiyemiz; yaptıklarını anlatsınlar, yapacaklarını anlatsınlar. Vatandaşımız da takdir etsin. O konularda gönlü rahat olsun. 
Biz vatandaşımızı rahatsız edecek, devlerin imkanlarını seçim kampanyasında kullanacak insanlar değiliz. Bunu da Osman bey iyi bilir.” dedi. 

Haber: Duygu ELMA ÖZFİDAN

Editör: Batuhan Darakci