Zonguldak Ro-Ro sahasında öğrencilerimizin ve halkımızın ziyaretine açılan Nusret Mayın Gemisi ni ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Züleyha ALDOĞAN; Çanakkale Zaferi'nin kahramanı,tarihe tanıklık eden Nusret Mayın Gemisini öğrencilerimizin yoğun bir şekilde ziyaret  etmelerini istiyoruz.

Nusret Mayın Gemisi, Çanakkale Savaşı sırasında boğaza döşediği mayınlar ile hem savaşın hem de Ülkemizin  kaderine yön vermiştir. Düşmanın üstün gücüne ve bütün olumsuzluklara rağmen kazanılan Çaanakkale Zaferi’nin en yakın tanıklarından biri olan Nusret Mayın Gemisini  öğrencilerimiz tarafından ziyareti, öğrencilerimizin tarihimizi öğrenmesi açısından önem arz ediyor.
Çanakkale ruhunun yaşaması ve geleceğe aktarılması için Nusret Mayın Gemisinin ilimize gelmesi öğrencilerimize bir fırsat oluşturdu.

Zonguldak Merkezdeki ilkokul, ortaokul,lise öğrencileri ile birlikte Nusret Mayın Gemisini ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Züleyha ALDOĞAN,gençlerin gurur ve heyecanını paylaştı. Çanakkale ruhunu her daim canlı tutacağız dedi.

Editör: Batuhan Darakci