Adalet Ve Kalkınma Partisi (AKP) Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, Zonguldak-Filyos yolunda müjdeli haber vererek devam eden tünel çalışmalarında ışık göründüğünü açıkladı. Öte yandan geçtiğimiz gün Devrek-Ereğli yoluna 2,5 km asfalt döktüklerini dile getiren Avcı burada projelerin takipçisi olmaya devam edeceğiz ve yeni müjdeler paylaşacağız dedi.

Muammer Avcı’nın açıklamaları şu şekilde;”Ben buradan aziz ve asil olan Zonguldak’ımıza en kalbi sevgi ve saygılarımı belirtmek istiyorum. Biz Meclis’te yeminimizi ettik bakanlar kurulumuzun tamamı değişti, komisyonların tamamı değişti ve bu bağlamda Meclis şu anda asli görevini yavaş yavaş idrak etmeye başladı. Genel kurul toplantılarımız oluyor, oylamalar oluyor inşallah bu dönem tatilde olmayacak bize söylenen bu çünkü seçi öncesi söz verilen konular var biliyorsunuz. Bunların gerçekleşmesi anlamında adımlar atılacak. Biz orada Bakanlarımızla temaslarımızı sağlamak adına randevularımızı aldık. Daha görüşmediğimiz Bakanlarımızda var üç vekil olarak gidiyoruz. Şehrimizi kısa şekilde kendilerine tarif ediyoruz ve çalışmalarımızda devam edecek.

1200 METRELİK TÜNELDE IŞIK GÖRÜNDÜ

Kilimli ile Muslu arasında ki çalışmalar gece ve gündüz esasi ile çalışmalar devam ediyor. Zonguldak-Filyos istikametine doğru 940 metrelik bir açılım sağ tüpümüzde 891 metrelik bir açılım söz konusu oldu. Toplamda 1831 metrelik bir açılım tamamlandı. Bunun dışında Muslu -Filyos arasında devam eden 24 saat çalışma esaslı 340 görevli personelimiz çalışıyor. Burada bugüne kadar 5485 metre açılım gerçekleştirdik. Burada sevindirici bir hadise yaşadık, Daha önce bahsetmiştim 1200 metre uzunluğunda orada bir tüpümüz var Zonguldak-Filyos istikametine doğru T4B diye tabir ettiğimiz burada ışık göründü töreni gerçekleşmiş oldu. Bu sevindirici haberide halkımızla paylaşmak isterim.

EREĞLİ-DEVREK YOLUNDA 2.5 KM ASFALT SERİMİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Geçtiğimiz günlerde 2.5 km asfalt serimini gerçekleştirdik. Emeği geçenlerede buradan sizler vasıtasıyla halkımız adına teşekkür ediyorum. Yine aynı grubun çalışmaları Zonguldak-Devrek arasında devam ediyor. Burada özellikle Shell peterol istasyonun olduğu yerde yapılan toprak işleri, menfez çalışmaları var bunlarda da sona gelindi aşağı yukarı bunların akabinde hemen süratle 5km daha asfalt serimini planladık. Bunlar sevindirici haberler ilk kez yüklenici firma kış ayında da çalışmak suretiyle işi hiç durdurmadı. Bu projelerin hepsinin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Milletimiz irfanıyla, adaletiyle böyle bir göreve layık gördü. Bu anlamda biz halkımıza müteşekkiriz, onlara karşı bize vermiş olduğu emaneti korumak suretiyle layıkıyla bir temsil gerçekleştirmek durumundayız”dedi.

Haber:Batuhan DARAKCI

Editör: Batuhan Darakci