Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kilimli ilçesinde milletvekili aday tanıtım töreni ve birlik beraberlik kahvaltısı gerçekleştirildi.

MHP Kilimli İlçe teşkilatı tarafından Paflagon Sosyal Tesisi'nde düzenlenen törene milletvekili adayları Murat Kotra, Bayram Bozkurt, Özlem Taşkın, Engin Sunat, Semih Aydın, MHP İl Başkanı Mustafa Öztürk,  İlçe Başkanları, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun ile çok sayıda davetli ve partili topluluğu katıldı.

“ELİMİZDEN GELEN ÇABAYI GÖSTERİYORUZ”

MHP Kilimli İlçe Başkanı Vedat Savaş, "14 Mayıs'ta milletvekili seçimi için  biz elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Cumhurbaşkanımızı 14 Mayıs'ta seçeceğiz ve Zonguldak'tan da milletvekili çıkaracağız" dedi.

“BİZİ YIKAMAYACAKLAR”

Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun da, "Cumhur ittifakı olarak değerli yol arkadaşlarımı sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Karşımızdakilerin tek hedefleri cumhur ittifakını yıkmak, bu devleti parçalanması, bölünmesidir, yapılan hizmetlerin durdurulmasıdır.

Devletimizi 300 milyar dolara satmışlar. Ama bizi yıkamayacaklar. 14 Mayıs seçimleri Cumhur ittifakının zaferi ile sonuçlanacaktır.

Sefer bizden Zafer Allah'tan Allah'ın izniyle" dedi.

“DAHA DA BÜYÜYECEĞİZ”

MHP İl Başkanı Mustafa Öztürk, "Daha da büyüyeceğiz ve TBMM'ye milletvekili göndereceğiz. Çok çalışacağız ve seçime kadar durmayacağız. Biz bu devleti yıkmak isteyenlerin her zaman karşısında olacağız bunu bilsinler" dedi.

MHP milletvekili adayı Semih Aydın, "Tek ricamız Milliyetçi Hareket Partisine sahip çıkmanızdır. Cumhuriyet tarihinde bir madenciyi milletvekili adayı gösteren tek siyasi parti Milliyetçi Hareket Partisidir." Dedi 

MHP Milletvekili adayı Özlem Taşkın, " Dışarıdakiler içimize fitne fesat sokmaya çalışıyorlar. Biz bunları asla müsaade etmeyeceğiz." ifadesini kullandı.

MHP Milletvekili Adayı Bayram Bozkurt, "Sahipsiz Zonguldak'a  sahip çıkmak için geliyoruz. 

TTK'ya sıkıntı var her köy için ayrı ayrı kontenjan verirsin istiyoruz.

Ereğli tersaneler bölgesinde askeri gemi yapmak istiyoruz. Köylerimize doğalgaz gelsin istiyoruz.

Zonguldak'ı büyük şehir yapmak istiyoruz.

Ankara'da 40 yataklı ücretsiz konuk evi yapacağım ve Ankara'da herkesin evi olacak.Ben Bayramı Bozkurt olarak verdiğim hiç bir sözünü tutmamazlık yapmamışımdır" diye konuştu.

“TÜRKİYE’Yİ ADIM ADIM DOLAŞTIK”

MHP Milletvekili Adayı Murat Kotra, "Türkiye'yi adım adım Anadolu programı ile dolaştık. 18 bin köyümü ziyaret ettik. Milliyetçi Hareket Partisi sadece milletinden talimatı alır diğerleri gibi Pansilvanya'dan Kandil'den asla talimat almaz. Şehit madenci ailelerinin ile kamuda İstihdamı ile sorunu çözdük ve tüm şehit ailelerinin evlatları kamudaartık istihdam edilecek.

Ereğli Demir Çelik'te Zonguldak dışından kimse alınmasın. Benim çocuğum işsizken diğer illerden işçi alınmasın. TTK'ya işçi alınacaksa Zonguldak'tan alsın, Yenice Amasra dahil. Başka illerden niye alınıyor ki. Filyos'ta 11.000 kişi çalışıyor sadece 2.000'i Zonguldak'tan 9.000 ise dışarıdan bu olmamalı. Zonguldak'ın çocuğuna sahip çıkmalıyız.Bana popülist siyaset yapma diyorlar .Ben o siyaseti sonuna kadar yapacağım,Zonguldak çocuğuna Tabii ki sahip çıkacağım. 10.000 kişinin çalıştığı yerde 9 bini Zonguldak'tan bin kişi ise dışarıdan olmalı. Zonguldak'ın çocuğuna sahip çıkmayan benden kurtulamaz bunu özellikle söylüyorum.

Allah'ın izniyle haftaya beraber Ankara'ya gidiyoruz.

Murat Kotra Zonguldaklıyı üzeni üzer. Zonguldaklıyı üzeni çok üzerim anasından doğduğundan pişman ederim beni başka siyasetçilerle karıştırmayın. MYK üyesi genel başkanı'nı temsil eder ve şu anda kilimli de Bu salonda Bahçeli konuşuyor yönetim kurulu üyesi bu anlama gelir. Bir de buna Zonguldak milletvekili eklendiğinde öyle öyle bir milletvekili görecekler ki tüm Zonguldak şaşıracak. Vatandaşını ayağına getiren bir milletvekili olmayacağım vatandaşın ayağına giden bir milletvekili olacağım. Size namus sözü veriyorum.

Burada bulunan herkes çok çalışsın. Milliyetçi Hareket Partisi olarak Zonguldak'tan kesinlikle bir milletvekili çıkaracağımıza Ben inanıyorum.”dedi.

Editör: Batuhan Darakci