Sosyal medya kullanıcıları, prezervatiflerin pahalı olması ve çalınmasını önlemek amacıyla kilitli şekilde satılmasını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Ak Parti hükümetinin uzun süre önce desteklediği 3 çocuk vizyonu ile bağdaştırdılar. Kullanıcılar “Market sahipleri, hükümetin 3 çocuk isteğini destekliyor” şeklinde ironik paylaşımlarda bulundular. 

CAM KUTULARA KİLİTLENDİ

Ülkede ekonomide yaşanan dalgalar nedeniyle çok sayıda ürüne zam geldi. Asgari ücrette yaşanan artışın ardından da zamların artacağı ve hemen hemen her ürüne fiyat farklarının yansıyacağı düşünülüyor. En çok zamlanan ürünler listesinde çeşitli markaların prezervatifleri de yer alıyor. Önemli ölçüde yaşanan fiyat artışlarının ardından bazı marketler ürünün çalınmaması için kilitli kutularda muhafaza ediyor. 

TEMEL SEBEP FİYAT ARTIŞI

Çeşitli marketlerde çekilen görüntülerin ardından sosyal medya kullanıcıları, konuya farklı bakış açısı ile yaklaştılar. Yapılan paylaşımlarda en dikkat çekeni ise, “Market sahipleri, hükümetin 3 çocuk isteğini destekliyor.” oldu. Konu ile ilgili yapılan çok sayıda paylaşımda, yaşanan fiyat artışına dikkat çekildi. 

YORUMLAR OKUYUCULARI GÜLDÜRDÜ

Bazı kullanıcılar ise, “Bayadır böyle de milletin aklına parasızlıktan yeni yeni ürememek fikri geldiğinde anca fark edildi sanırım”, “Bu pahalılıkta birde nüfus artışı olacak. Bu millete zar zor alıştırmışlardı zaten”, “Bence bedava dağıtılmalı. Etraftaki bu kadar gereksizin bir şekilde önüne geçilmeli”, “Siz yine de bebek bezi ya da Kürtaj fiyatlarına da bakın tek başına prezervatif fiyatı ile kar zarar hesabı yapmayın gençler”, “Sonra Türkiye’de neden nüfus artıyor?”  şeklinde yorumlarda bulundular. 

Editör: Batuhan Darakci