Zonguldak Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği Ekiplerince ‘Uyuşturucu satıcılığı’, İşkence, silah satıcılığı, oto hırsızlığı suçlarından kaydı bulunan Çete Liderliğini Ayhan K. (49) Oğlu Samet K. (24) ve beraberinde yer alan M.C.A (25), H.C(35), F.O(35), A.K(24), S.E.B (22) O.O(27) ve Y.A(39) isimli şahıslar ekipler tarafından yakalanarak sabah adliye ye getirildi.
Mahkeme’de işlemleri tamamlanan şüphelilerden çete lideri Ayhan K(49) oğlu Samet K. ve M.C.A (25) ifadelerinin ardından tutuklanarak ceza evine gönderilirken H.C (35) ve F.O (35) isimli şahıslar adli kontrol kararı ile  A.K(24), S.E.B (22) O.O(27) ve Y.A(39) isimli şahıslar ise serbest bırakıldı.

OLAY NEYDİ? 

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi kampüsünde Azerbaycan uyruklu öğrenci A.K.'nin köpeğe silah doğrulttuğunu görenler, okul güvenliğine haber verdi. Güvenlik görevlileri gelince kaçan A.K., bu sırada silahı yere düşürdü. Polis ekipleri silaha el koyup, A.K.'yi arama çalışması başlattı. A.K.'ye kendisinin de dahil olduğu uyuşturucu çetesi tarafından, silahı düşürdüğü için bir evde işkence yapıldı. Tahta kaşıkla cinsel istismara maruz kalan A.K.'nin eziyet görüntüleri çete üyeleri tarafından kaydedildi. Görüntüleri kullanan çete yöneticileri, A.K'ye şantaj yapıp ailesinden 500 bin lira fidye istedi ve öğrenciyi darbetti. Çeteden kurtulan A.K. polise gidip, yaşadıklarını ve çetenin faaliyetlerini anlattı. A.K., çete tarafından tehdit edildiği için önceleri polise gidemediğini ifade etti. A.K.'nin çeteyle ilgili itirafları üzerine, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, şehir dışından kente uyuşturucu getiren ve üniversite öğrencilerine şantajla torbacılık yaptırdığı iddia edilen çeteye, operasyon düzenledi. Farklı adreslere yapılan baskınlarda çete yöneticileri olduğu öne sürülen Ayhan K. ve oğlu Samet K. ile beraber toplamda 8 çete üyesi gözaltına alındı.


Haber: Batuhan DARAKCI