Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde özel maden ocağında meydana gelen göçükte yaşamını yitiren maden işçisi Murat Çetinkaya, son yolculuğuna uğurlandı. 

Zonguldak’ın Kilimli İlçesi’ne bağlı Gelik Beldesi’nde dün yaşanan göçükte hayatını kaybeden 45 yaşındaki Murat Çetinkaya’nın cenazesi, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morgundan alınarak Beycuma Beldesi Korucuk Köyü Dereli Mahallesi’ndeki babaevine getirildi.
Evli ve 3 çocuk babası Çetinkaya için Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi. İkindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Çetinkaya; gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. 
2 kardeşinin daha maden işçisi olduğu; kendisinin de 13 yıllık maden geçmişi olan Murat Çetinkaya, 20 gün sonra emekli olacaktı. Emekliliğine 20 gün kala yaşamla ölüm savaşı veren Çetinkaya’nın vefatı, yakınlarına büyük üzüntü yaşattı. 
Törene; Çetinkaya'nın yakınlarının yanı sıra Vali Osman Hacıbektaşoğlu, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Muharrem Kiraz, İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu ile madenciler ve vatandaşlar katıldı.

Olay neydi?

Kilimli ilçesi Gelik beldesi Ayiçi mevkisinde özel bir maden ocağında dün meydana gelen göçükte işçiler Murat Çetinkaya ve Erdem Yıldız mahsur kalmış, mesai arkadaşları kurtarma çalışması başlatmıştı.
Jandarma, 112 Acil Sağlık, AFAD ve TTK tahlisiye ekiplerinin de katılımıyla yürütülen çalışmalarda göçükten kurtarılan Yıldız, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırılmış, 5 saat sonra da işçisi Murat Çetinkaya'nın cansız bedenine ulaşılmıştı.
 

0A9Ea07A F6Ad 4Dc9 92Ab 7B066Bf4D5B5

Bdf3E115 9Ca7 4476 Ae7E 513C4Aac5D2A

777C0946 59Fe 4F9D 810C E96Abec7821C
Haber: Duygu ELMA ÖZFİDAN

Editör: Batuhan Darakci