Etkinlikler kapsamında halk oyunları gösterisi  ile, voleybol, badminton ve tekvando gibi spor branşlarının tanıtım gösterileri gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel yaptığı açıklamada 15 -21 Mayıs Gençlik haftası kutlama etkinliklerini başlangıcını yaptıklarını, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinliklerini stadyumda gerçekleştireceklerini ifade ederek şunları söyledi:
"Bugün 15-21 Mayıs tarihleri arasında kutlanan gençlik haftasının başlangıcını yaptık. Sporcularımız, ailelerimiz hep birlikte sportif faaliyetler yapıyoruz aynı zamanda. Gençlik Haftası başladı ama bizim aynı zamanda 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarımız kapsamda hazırlanan program çerçevesinde de devam ediyor çalışmalarımız.  Kutlama programı kapsamında Spor her yerde sloganı ile beraber bugün Gazipaşa'da, Valilik önünde alışveriş merkezlerinde hem spor branşlarının tanıtımını yaptık ve  hem de spor yapıyor gençlerimiz. Spor bilincinin de bir taraftan yaygınlaşması amacıyla çalışmalar yürütüyoruz. 
15 -21 Mayıs haftası boyunca da çok farklı etkinliklerimiz var bu sene dolu dolu kutladığımız bir hafta oluyor. Aynı zamanda 19 Mayıs kutlamalarımızı da stadyumda gerçekleştireceğiz. Devlet halk dansları topluluğu gelecek. Ben 19 Mayıs Cuma günü saat 10.30'da tüm vatandaşlarımızı stadyuma 19 Bayramımızı kutlamaya bekliyoruz"