Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili ve 28. Dönem Genel Seçimlerinin 1.sıra milletvekili adayı Deniz Yavuzyılmaz, bugünkü seçim gezileri kapsamında İstasyon Caddesini ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

CHP’li Yavuzyılmaz’a ziyaretlerinde, önceki dönem Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref, CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, Millet İttifakının bileşenleri ve partililer eşlik etti. 

Ziyaretlerinin ardından değerlendirmelerde bulunan Milletvekili, AK Parti iktidarının küçük esnafı adeta bitirme noktasına getirdiğine dikkat çekerken, “küçük esnafımızın ekonomisi, aynı ülke ekonomisi gibi çıkmaza dönüştü. Buna dur demek ve çözüm üretmek boynumuzun borcu” diyerek şunları konuştu: 

*‘Küçük esnafın derdi büyük’*

“Çalışmalarımız kapsamında bugün istasyon caddesinde esnaflarımızı ziyaret ettik, vatandaşlarımızla buluştuk. Esnaflarımızın en büyük sorununun ekonomik kriz olduğunu bir kez daha görmekteyiz. Esnaflarımızın mali durumu, aynı ülke ekonomisi gibi çıkmaza dönüştü. Esnaflarımız kira, fatura maliyetlerini karşılayamaz, vatandaşlarımız alışveriş yapamaz durumda. Bir yandan omuzlarında bu yükleri taşımaya çalışıyorlar, diğer yandan büyük marketlerle rekabet etmeye çalışıyorlar. Köylerde bile bakkal kalmadı. AK Parti iktidarının yanlış tercihleri ve  basiretsiz yönetim anlayışı, küçük esnaflarımızı adeta bitirme noktasına getirdi. 

*‘Esnaflarımız hakkını alacak’*

Bütün bu sorunları nasıl çözeceğimizi uzun zamandır çalışıyoruz. Bu sorunlara dur demek ve çözüm üretmek boynumuzun borcu. Millet ittifakının iktidarında esnaflarımız hakkını alacak. Esnaflarımızın işyeri kira ödemelerinde stopaj oranını sıfırlayacağız. Esnafımızı zincir marketler, büyük marketler ve AVM’ler karşısında koruyacağız.Esnaflarımızın, e-ticaret platformlarında satış yapmasını destekleyerek, rekabet güçlerini arttıracağız. Küçük esnaf ve sanatkârlarımız için sanayi siteleri kuracağız. Kamu bankalarını esnafın ve KOBİ’lerin bankası yapacağız. En önemlisi Ticaret Bakanlığını ‘Esnaf ve Ticaret Bakanlığı’ şeklinde yapılandıracağız. Çünkü söz verdik. Birlikte kazanacağız’