Kozlu Balıkçı Barınağı’nda ana mendireğin arkasında biriken kum ve çakıl mendireğin yıkılma tehlikesini arttırırken diğer yandan liman içinde ki su seviyesini yaklaşık olarak 1 buçuk metre yükseltti. Limanın arka tarafında bulunan barınakların önü tamamen deniz suyu ile doldu. Denizden barınaklara kadar olan yaklaşık 35 metrelik alan deniz suyu ile doldu. Barınak sahipleri barınaklarına ulaşabilmek için suyun içinde yürümek zorunda kaldı. Öte yandan hava koşullarının fırtınalı olduğu günlerde dalgalı olan deniz balıkçı barınaklarına kadar gelerek barınaklara zarar verdiği öğrenildi. Yetkililerin bu duruma acil şekilde önlem almaması durumunda Kozlu limanının önümüzde ki günlerde hem mendireğin yıkılması tehlikesi ile karşı karşıya kalırken hemde su seviyesinin yükselmesi liman içinde bulunan barınakları ve Limanı sular altında bırakacak.  

Kozlu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ergün Kayhan, burada yaşanan sorunları dosya halinde bütün siyasi partilere dağıtarak çözüm beklediğini belirtti.

Kayhan;” Şu anda burada çok büyük bir tehlike ile karşı karşıyayız. Deniz seviyesi yaklaşık 1 buçuk metre yükselerek yürüyüş yoluna kadar geldi. Burada buna bir çözüm bulmamız gerekiyor ana mendireğin arkasında biriken kum ve çakıllar yüzüne dalgalar mendireği aşarak limanın içine geliyor. Bu sene barınaklarımıza  su bastı ve  zarar gördü. Milletvekilimiz Deniz Yavuzyılmaz buraya gelerek incelemelerde bulundu konuyu meclise kadar taşıdı. Sayın Yavuz Erkmen burası için daha önceden bir yazı yazarak problemleri dile getirdi. Sayın Valimiz sağolsun konu ile ilgileniyor yanına gidip görüştük kendisi ile bize Bolu DLH ile görüştüğünü dosyanın Cumhurbaşkanı Erdoğana kadar gittiğinin bilgisini verdi ama buraya çok acil bir şekilde çözüm gelmesi gerekiyor şu an limanın hali böyle seneye daha kötü olacak” dedi.

Haber: Batuhan DARAKCI