Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak 1 sıra milletvekili adayı Murat Kotra yaptığı açıklamada, “Öncelikle 2019 yılından itibaren bölgede yaptığımız siyasi çalışmalar ve aday adaylığı sürecinde Zonguldak halkının büyük ilgisi, hüsnü kabulü ve teveccühü ile parti teşkilatlarımızın büyük desteğine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kotra açıklamasında, “Çıktığımız bu yolda üstlenmiş olduğumuz sorumluluğun farkında olarak, halkımızın teveccühü ve desteği ile TBMM'de milletvekili olarak görev aldığımız takdirde, ilimizin fiziki ve sosyo-ekonomik sorunlarının çözülmesi, insanlarımızın refah ve mutluluğu için elimden geldiğinin fazlasını yapmaya, bu sorunların çözümü için zaman kavramı tanımadan var gücümle çalışmaya söz veriyorum” diyerek şunları söyledi:

“İlimizin acil çözüm bekleyen başlıca sorunları tarafımdan maddeler halinde tespit edilmiş olup, halkımızın teveccühü ile milletvekili seçildiğim takdirde öncelikle ve kararlılıkla bu sorunların çözümü için mücadele edeceğim.

TTK’nın norm kadro ile çalışır hale getirilmesini işçi alımlarında köylere kontenjan ayrılmasını istiyoruz.  Kardemir’in işçi alımlarında yaptığı gibi Filyos ve ERDEMİR işçi alımlarında Zonguldak ikamet şartı konulsun istiyoruz. Gözbebeğimiz ERDEMİR imkanlarından Zonguldak faydalansın istiyoruz. EPDK’nın saçma kararını düzeltip, yerli kömürden yana tavır almasını istiyoruz. Özel maden şirketlerinin üretim ve istihdam bakımından desteklenmesini istiyoruz. Demir-Çelik tesisleri ve bölgemizdeki termik santrallerin kuruluş amaçlarına uygun olarak yerli kömür kullanmalarını ve çevreye duyarlı olmalarını istiyoruz. Taşkömürü Kanunu çıksın istiyoruz. Ereğli tersanelerinin tam kapasite ile çalışarak istihdam sağlamasını istiyoruz. Alaplı Liman projesinin tamamlanmasını istiyoruz. Devrek’te tabur komutanlığı kapatıldığında Devrek ekonomisi zarar gördü onun yerine dört yıllık fakülte kurulsun istiyoruz.  İlimizin doğal güzelliklerinin ve mağaralarının turizme kazandırılmasını istiyoruz. Zonguldak'ın denizin nimetlerinden yeterince yararlanmasını ve bir denizcilik işletmesi kurulmasını istiyoruz. Üniversite-sanayi işbirliğinin yeterli düzeyde sağlanıp, ilimizin sınai kalkınmasında etkili olmasını istiyoruz. Zonguldakspor Süper Ligde mücadele etsin, şehrimize gelen rakip taraftarlar Zonguldak ekonomisine katkı sunsun, ayrıca şehrimize yakışan bir stadyum yapılsın istiyoruz.  Zonguldak’ın tüm ilçelerine eşit mesafede durulsun, devlet yatırımlarının tüm ilçelere adaletli ve hakkaniyetle yapılsın istiyoruz. Zonguldak’ın sorunlarının çözümü için kararlı mücadele, mutlu Zonguldak için katkı sunmak, Zonguldak ve Zonguldaklının sesi olmak istiyoruz.

Bütün bu istekler, bizim Zonguldak adına talep ve ısrarla takip edeceğimiz ilimizin sorunlarını içermektedir. Bu sorunların acilen çözülmesi için ilgili bakanlıklar ve Hükümet nezdinde kararlılıkla mücadele edip, ilimizi ilgilendiren her konudaki gelişmeleri halkımızla paylaşacağım.  Zonguldak için söylenecek sözümüz, söyleyecek yüzümüz var.

Milletvekili seçildiğimde vatandaşlarımızın kolayca ulaşabileceği bir milletvekili olacağım. Zonguldak'a sözümüz olsun, bütün bu sorunların üstesinden geleceğiz” 

Editör: Can ERTÜRK