Zonguldak’ta yıllarca siyasetle uğraşan ve Kozlu Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Turan Emeksiz, bugün İyi Parti’den milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Başkan Emeksiz’e İyi Parti İl Başkanı Erdal Gülay, Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk ve partililer de destek verdi.

İyi Parti İl Başkanı Erdal Gülay, “Künyeli misafirler, sevgili yönetim kurulu arkadaşlarım, İlçe başkanlarım İlçe yönetim kurulu arkadaşlarım hepimiz hoşgeldiniz. Bugün burada yoğunluk olduğumuz günlerden bir tanesini yaşıyoruz. Turan Emeksiz ağabeyimiz kendisi partimize katılmış bugünde bizlerin huzurunda aday adaylığını açıklamıştır. Kendisine teşekkür ediyorum”dedi.

Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, Turan ağabeyi görünce heyecanlandığını söyleyerek, “Turan ağabeyi görünce heyecanlandım. Zonguldak’ta gelişmişliği var. Kendisi siyasette bilgili. İyi Parti’ye gelmesi bizim için şans. Bizde buradan onlara destek vereceğiz. Turan ağabeyin renkli bir kişiliği var. Sonsuz başarılar diliyorum kendisine”diye konuştu.

İyi Parti Milletvekili Aday Adayı Turan Emeksiz, “Ben diyerek hiç birşey kazanılmıyor. Biz demek gerek. Amasra’da 42 evladımızı kaybettik. Binlerce insanımızı depremde kaybettik. O hüzün bitmeden sel felaketinden canlarımızı kaybettik. 14 Mayıs’ta tarihi bir seçime gidilme kararı alındı. Birşey gördüm. Her parti kutuplaşmış. Kutuplaşmadan tek parti iyi parti. Gelecek korkusu olan herkesin iyi partiye döndüğünü gördüm. Bugün iyilerin arkasındayım. Birlik beraberlik içerisinde güzel şeyler yapacağız."