Karaelmas Mahallesi Alsancak Caddesi’nde bugün bir kez daha Mertcan K.’nin evi kimliği belirsiz kişiler tarafından ateşe verildi. İddiaya göre Akın K.‘nin öldüğü ve Mert C.K ve Ogün K.’nin yaralandığı kavganın ardından Mert C.K’nin evi kimliği belirsiz kişiler tarafından yakıldı. Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına kısa sürede müdahale ederek söndürdü. 

OLAY NEYDİ ?

Zonguldak’ta 11 Haziran’da Karaelmas Mahallesi Alsancak Caddesi üzerinde düğünden sonra yapılan eğlencede sokakta havaya ateş açan Akın Kaçmaz, kendisini uyaran Mertcan K.’yı silahla sol bacağından vurarak yaralamıştı. Daha sonra belindeki tabancayı çıkaran Mertcan K. Akın Kaçmak’ı vurdu. Akın Kaçmak, Atatürk Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Yaşanan olayın ardından, Akın Kaçmak’ın yakınları Mertcan K.’nin evini ateşe vererek yakmak istemişti. Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu kısa sürede söndürülmüştü. Olayların ardınan Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri mahallede geniş güvenlik önemleri alarak, mahalleye giriş ve çıkışları kapattı.

Editör: Batuhan Darakci