Eski Bakanlardan, İyi parti genel başkan yardımcısı ve Ankara milletvekili Koray Aydın'ın annesi Sebahat Aydın 92 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, milletvekilleri ve siyasi parti temsilcilerinin katıldığı cenaze töreninde Prof. Dr. Mehmet Haberal da acılı aileyi yalnız bırakmadı.

Uzun yıllardır Türk siyasetinde görev yapan, eski Bayındırlık ve iskan bakanı, İyi parti genel başkan yardımcısı ve Ankara milletvekili Koray Aydın'ın annesi Sebahat Aydın 92 yaşında yaşlılığa bağlı sorunlar nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Sebahat Aydın'ın cenazesi, öğle namazı sonrası Ahmet Efendi Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cenaze törenine, Sebahat Aydın'ın ailesi ve akrabalarının yanı sıra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile milletvekilleri ve siyasi parti temsilcileri de katıldı.

Prof. Dr. Mehmet Haberal da cenaze töreninde Aydın ailesini yalnız bırakmadı. Ahmet Efendi camiindeki cenaze törenine katılan Haberal, Koray Aydın ve merhumun yakınlarına baş sağlığı diledi.

Cenazede İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, Mali İşler Başkanı Ümit Dikbayır, Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Bahadır Erdem, Seçim İşleri Başkanı Şenol Sunat, Ortadoğu Politikaları Başkanı Salim Ensarioğlu,Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun
ve eski İYİ Parti Kurumsal İlişkiler Başkanı Cihan Paçacı ile milletvekilleri de yer aldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, annesi Sebahat Aydın'ın hayatını kaybetmesi dolayısıyla İYİ Partili Koray Aydın'ı telefonla arayarak başsağlığı dileklerini iletti.
 

Editör: Can ERTÜRK