Suat Mısırlıoğlu, Erdal Gülay , Can Demirongan yarıştığı olan gerek kurul başladı. Genel Kurula İyi Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Metin Ergün,  CHP İl Başkanı Murat Pulat, Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol, Doğru Yol Partisi İl Başkanı Menderes Uzun ve partililer katıldı. 

Divan başkanlığına İyi Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Metin Ergün yaptı. Saygı duruşu ve istiklâl Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda faliyet raporu ve mali rapor okunarak oylandı.


Programda ilk olarak konuşan  Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, 3 olağan genel kurulun hayırlısı olmasını diledi. 


İl Başkan Adayı Can Demirongan, yenj bir ruhla iyi partiyi şahlandirmak yapilmayanlari yapmak için adayım. Birlik ve beraberliğe hayata geçirmek için adayım. Onumzude zorlu ama umut dolu bir yol var. Bu yolda gençlere ihtiyaç var. Desteklerinize ihtiyacım var. Seçimin partimize ve Zonguldakimiza hayırlı olsun. 


Suat Mısırlıoğlu
Bu iktidardan kurtulmak için bu yola çıktık. İnşallah onumudeki seçimlerde biz bunu başaracağız. Son 3 yıl içersinde acumhurbaskanins hakaretten içeri girdi. Korkuyormuyuz hayır korksaydik elimizi taşın altına kaloymazdik. Bir cumhurbaskani geziparkina katılan kadınlara sürtük diyor. Ensar vakfında bir coxuga taciz ediliyor. Bir bakan bir kereden birşey olmaz diyor. Bunlardan kurtulmak gerekiyor. Seçimi kimin aldığımı. Hiç bir önemi yok. Buradan ele elel çıkacağız. İnşallah iktidara geldiğimiz de  22 yıldır Ak partiye üye olmayan hiç bir kimseyi ise almadılar. O dönemde 35 yaşında olan şuan 55 yaşında şimdi bunların çocukları var bunlarda işe giremedi. Burada bunun sözünü veriyorum. Partimiz iktidara geldiğinde bu partinin üyeleri ise girecek. Kim ne derse desin hepsi ise girecek. Kim ne derse desin kim elestirirse elestirsin bizim partimizin çocukları ise girecek. 

İyi Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Metin Ergün, 
"Türkiye kadro ne sistem itibariyle kötü yönetiliyor. Son söyleyeceğimi şimdi söyleyeyim. Türkiye'nin bu sistemi bir daha taşıma takati kalmamıştır. Türkiye'nin bu sistemden kurtulması gerekiyor. Bu partili cumhurbaşkanlığı sustmeinden kurtulması lazım. Bu sistem kurumsuzluk ortaya çıktı. Hiç bir kurala uyulmaz hale geldi. Hukunjn üstünlüğü ortadan kalktı. Hukuk adalet dağıtan bir mekanizma olmaktan yavaş yavaş çıkmaya başladı" şeklinde konuştu.

Editör: Can ERTÜRK